Geri Dön

Lüleburgaz'da, atık malzemeler toplanmaya devam ediyor

Lüleburgaz'da, atık malzemeler toplanmaya devam ediyor

Lüleburgaz'da, atık malzemeler toplanmaya devam ediyor

Vahit İŞBAŞARAN/ LÜLEBURGAZ (Kırklareli), (DHA)- KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz İlçe Belediyesi, temmuz ayında başlattığı atık toplama faaliyeti kapsamında, muhtarlıklara bırakılan geri dönüştürülebilir ve imha edilecek atık malzemeleri toplamaya devam ediyor.
Lüleburgaz Belediyesi’nin geçen yıl temmuz ayında başlattığı atık toplama faaliyeti aralıksız devam ediyor. Vatandaşlar, geri dönüştürülebilir kağıt, metal, plastik gibi atık malzemelerle imha edilecek atık yağ ve pil gibi malzemeleri bağlı bulundukları muhtarlıklara bırakarak çalışmalara destek oluyor. Uygulamayla vatandaşlarda 'atık bilinci’ oluşturulması hedeflenirken, çöplerini evlerinde ayrıştıranlar da çağrı merkezi üzerinden atıkların alınması için kayıt oluşturabiliyor. Atık malzemeler geri dönüşüm merkezlerine gönderilirken, yine atık yağ ve piller ise özel yöntemlerle imha ediliyor. 
Vatandaşların toplanmasını istedikleri atık malzemeleri bağlı bulundukları muhtarlıklara bırakmaları yeterli olurken, çağrı merkezi üzerinden de kayıt oluşturabiliyor. Kayıt sonrasında ise bildirim yapılan ekipler, vatandaşın evinden atıkları topluyor. 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber