Geri Dön
KonyaKaratay Belediyesi, yaşlıların istek ve taleplerini dinliyor

Karatay Belediyesi, yaşlıların istek ve taleplerini dinliyor

Karatay Belediyesi, yaşlıların istek ve taleplerini dinliyor

Karatay Belediyesi, yaşlıların istek ve taleplerini dinliyor

Duygu KARAKOÇ/KONYA,(DHA)- KARATAY Belediyesi  ilçedeki yaşlıları evlerinde ziyaret ederek istek ve taleplerini dinliyor.   
Karatay Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Mehmet Karaca’nın yanı sıra bir doktor bir hemşire ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevlilerinden oluşan ekibin yaptığı ziyaretlerde; yaşlı vatandaşlara onların ekonomik ve sağlık durumları ile sosyal ve kültürel beklentilerini anlamaya yönelik çeşitli sorular yöneltiliyor. Elde edilen veriler, Karatay Belediyesi’nin ilgili birimleriyle paylaşılarak, yaşlılarla yönelik hayata geçirilecek projeler ve sunulacak hizmetlerin de alt yapısını oluşturuyor. Yine söz konusu çalışmayla hedeflenen; Karatay’da aktif yaşlanmayı destekleyecek çok daha fazla aktivite ve organizasyonların düzenlenmesinin önünün açılmasıdır. 
 Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Yaşlılarımızın yaşama etkin bir biçimde katılmasına imkân sağlamalı, toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Yaşlılarımızı sadece yılın belli günlerinde değil, toplumumuza sağladıkları katkılarla her zaman hatırlamalıyız. Yaşlı insanlarımıza gösterdiğimiz sevgi, saygı, hoşgörü onlara olan minnet borcumuzdur. Bu kapsamda Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ndeki çalışma arkadaşlarımız, belirli program çerçevesinde ilçemizdeki yaşlılarımızı ziyaret ederek hal ve hatırlarını soruyor. Bu ziyaretler, bizler için olduğu kadar onlar için de önemli ve çınarlarımızı mutlu eden ziyaretlerdir. Bizler, belediye olarak ilçemizde birçok projeyi hayata geçirirken toplumun birçok kesiminden de görüş alıyoruz. İlçemizin çınarlarının faydalanacağı hizmetleri hayata geçirirken yine onların istek ve beklentilerine uygun olmasına özen gösteriyoruz. ''dedi.
FOTOĞRAFLI 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber