Geri Dön
KonyaKonya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları yoğun ilgi gördü

Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları yoğun ilgi gördü

Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları yoğun ilgi gördü

Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmaları yoğun ilgi gördü

Duygu KARAKOÇ/KONYA,(DHA)- KONYA Sanayi Odası tarafından, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın destekleriyle bu yıl 6'ncısı düzenlenen Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları yoğun katılım ve yüksek memnuniyet oranıyla tamamlandı. Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü, katılımcı memnuniyet oranının yüzde 96.29 ile rekor bir seviyede gerçekleştiğini belirtti. 
Savunma sanayinin önde gelenleri 18-20 Kasım tarihlerinde 3 gün boyunca Konya’da buluşturan Konya Savunma Sanayii Tedarikçi Buluşmalarını değerlendiren Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, 10 bin ziyaretçi hedeflediklerini; ancak hedeflerinin iki katına yakın 17 bin 360 kişinin etkinliği ziyaret ettiğini söyledi. Kütükcü ayrıca katılımcı firmaların memnuniyet oranının yüzde 96.29, ziyaretçilerin memnuniyet oranının ise yüzde 91.82 ile çok yüksek bir seviyede gerçekleştiğini kaydetti.  
Kütükcü, şunları söyledi:
''Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarında ziyaretçilerimizin memnuniyet oranını ölçmek için profesyonel bir araştırma şirketine katılımcı firma ve ziyaretçi anketi yaptırdık. Bu anket sonuçlarına göre, katılımcı firmalarımızın memnuniyeti yüzde 96,29 ile çok yüksek düzeyde çıktı. Ziyaretçilerimizin de yüzde 91,82’si etkinliğimizi başarılı olarak değerlendirdi. Ayrıca yaptığımız anket çalışmasının sonuçlarına göre katılımcı firmalarımızın yüzde 71.43’ü Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarımızda iş bağlantısı kurduklarını ifade etti. 10 bin olan ziyaretçi hedefimizde ise iki katına yaklaşarak, 17 bin 360 kişiyi ağırlama gururu yaşadık. Katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin bu denli yüksek seviyede memnun kalması bizleri de ayrıca onurlandırdı. Konya Sanayi Odası olarak, sektörde koyduğumuz Konya’mıza yeni ana sanayi yatırımları kazandırma, ihracatta ilk 3’e kalıcı olarak yerleşme, ana yüklenici sayımızı artırma ve onaylı tedarikçi listesinde yer alan Konyalı firma sayımızı iki katına çıkarma hedeflerimize ulaşmak için bu tür organizasyonları yapmaya, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”  
FOTOĞRAFLI 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber