Geri Dön
MerkezKonya'da kuraklık ve sulama sorunları toplantısı yapıldı

Konya'da kuraklık ve sulama sorunları toplantısı yapıldı

Konya'da kuraklık ve sulama sorunları toplantısı yapıldı

Konya'da kuraklık ve sulama sorunları toplantısı yapıldı

Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA, (DHA) - KONYA’da kuraklık ve sulama konuları  görüşülerek çözüm önerilerinin masaya yatırıldı. Toplantıda kuraklığa ve su sorunlarına karşı kısa, orta ve uzun vadede çözüm önerileri ve yapılması gerekenler ele alındı.
Konya Büyükşehir Belediyesi Kuralık ve Konya’nın Sulama Sorunları, Çözüm Önerileri Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Ak Parti Milletvekilleri, Leyla Şahin Usta, Tahir Akyürek, Halil Etyemez,  Ahmet Sorgun, Orhan Erdem, Hacı Ahmet Özdemir, Selman Özboyacı, Abdullah Ağralı, Ziya Altunyaldız, Gülay Samancı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Konya’daki kurumların yöneticileri katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Konya Gıda ve Tarım İl Müdürü Ali Ergin, Devlet Su İşleri 4. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin tarafından bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi.

Toplantıda; kuraklığa ve su sorunlarına karşı kısa, orta ve uzun vadede çözüm önerileri ve yapılması gerekenler ele alınarak el birliğiyle sorunların çözüleceği vurgulandı.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber