Geri Dön
MerkezKonya’daki ilginç cadde ve sokak isimleri dikkat çekiyor

Konya’daki ilginç cadde ve sokak isimleri dikkat çekiyor

Konya’daki ilginç cadde ve sokak isimleri dikkat çekiyor

Konya’daki ilginç cadde ve sokak isimleri dikkat çekiyor

Salih BÜYÜKSAMANCI-Duygu KARAKOÇ/KONYA,(DHA) TÜRKİYE’de 38 bin 873 kilometrekare ile en büyük yüzölçümüne sahip kenti olan Konya’da ilginç cadde ve sokak isimleri dikkat çekiyor. Bunların arasında Felek, Kardeşkanı, Evli Örencik, Fantezi, Asbaşkan, Alınyazısı gibi isimler yer alıyor.
Yaklaşık 2 milyon 250 bin nüfusa sahip Konya'nın kent merkezi Karatay, Selçuklu ve Meram ilçelerinden oluşuyor. Toplam 293 mahalle, 12 bin 58 sokak ve cadde bulunan kentteki  bazı cadde ve sokak isimleri ise dikkat çekiyor. Bu isimlerden bazıları şöyle:
‘ Avuakat, Acele, Acil, Alyanslı,  Alın Yazısı, Altınbilezik, Altınçanak, Altınçimen, Altındamla, Altınkalem, Altınkapı, Altanbardak, Altınkıyısı, Atlama, Asbaşkan, Ayrılık, Atardamar, Ağırsu, Ağırtaş, Ağırtop, Ahlak, Avize, Bakiye, Başsavcı, Bahtıgüzel, Beyazbenli,  Bedel, Bulamas, Balsatan, Balveren, Balyemez, Bayırgücü, Bembeyaz, Buzkalemi, Bülbülyuvası, Cebelcudi, Canbaz Osman, Cibi, Cicili, Çokbilici, Çokyürür, Çokokur, Çıkış, Delil, Dadak, Dua, Döker, Döşer, Düz, Evrakçı,  Evli Örencik, Emaye, Eynesil, Fantezi, Felek, Hoş Sohbet, İfade, İçme, İnanır, Kardeşkanı, Karaböcek, Kaymakzade, Karabasan, Kasabınçalılar, Koka, Komisyon, Maviş, Mavi Su,  Milliler,  Mola,  Nacizane, Papağan, Pelitözü, Üç direkli,  Tartan,  Tamir,Terbiye, Zemzem Kuyusu.’
FOTOĞRAFLI 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber