Geri Dön
MerkezPolonya’da öldürülen Furkan Kocaman’ın anısına 112 istasyonu açıldı

Polonya’da öldürülen Furkan Kocaman’ın anısına 112 istasyonu açıldı

Polonya’da öldürülen Furkan Kocaman’ın anısına 112 istasyonu açıldı

Polonya’da öldürülen Furkan Kocaman’ın anısına 112 istasyonu açıldı

Duygu KARAKOÇ/KONYA,(DHA)- ERASMUS programı için gittiği Polonya’da bir alışveriş merkezinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler 2'nci sınıf öğrencisi Furkan Kocaman adına ailesi tarafından yaptırılan 112 Acil Sağlık Hizmet İstasyonu açıldı.

1-7 Aralık Acil sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında 2019 yılının Mart ayında Erasmus programı için gittiği Polonya’da, bir alışveriş merkezinde uğradığı bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler 2'nci sınıf öğrencisi Furkan Kocaman’ın ailesi, oğulları adına 112 Acil Sağlık Hizmet İstasyonu yaptırdı. İstasyonun açılış törenine Furkan Kocaman’ın ailesi, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç katıldı. Açılış töreni öncesi konuşan Vali Özkan, “Evlatlarının anısına böyle bir binanın yaptırılmasını sağlayan Kocaman ailesine teşekkür ederim. Bu tesisimizle birlikte şehidimize minnet borcumuzu arz etmiş oluyoruz. Ailenin kendi özel birikimlerini buraya katkı sağlayarak milletimizin hizmetine sunması son derece anlamlıdır.” dedi.

Furkan Kocaman’ın babası Celalattin Kocaman ve Eşi Ayşa Kocaman’da açılış sonrası konuşma yaptı. Baba Kocaman, “Burayı yaptırmamızda valiliğimiz, büyükşehir belediyemiz, Selçuklu Belediyemiz, İl Sağlık Müdürlüğümüz bize çok yardımcı oldu. Buradan bir hastaya ambulansın gidip ona yetişmesi, sonucunda da ‘Allah razı olsun’ denilmesiyle çok mutlu olacağız. Böyle bir acı olay yaşayınca bundan sonra bu tür işlere ağırlık vermek istiyoruz. Birikimlerimizi hayır işlerine harcayacağız. İnşallah başka bir yer daha vesile olur” dedi. Anne Ayşa Kocaman ise, “Böyle bir acı olay yaşadık. Rabbime şükürler olsun ki bize böyle bir imkân verdi. Ne kadar acı olsa da hem mutluluk hem gururu bir arada yaşıyoruz” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber