Geri Dön
MerkezSelçuklu Çiçek Bahçesi, ziyaretçilerini bekliyor

Selçuklu Çiçek Bahçesi, ziyaretçilerini bekliyor

Selçuklu Çiçek Bahçesi, ziyaretçilerini bekliyor

Selçuklu Çiçek Bahçesi, ziyaretçilerini bekliyor

Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA, (DHA) – SELÇUKLU Belediyesi tarafından Konya'nın en renkli parklarından olan Kelebekler Vadisi Parkı'na kazandırılan Selçuklu Çiçek Bahçesi ziyarete açıldı.

Selçuklu Belediyesi,  Konya’nın en büyük parkı olan Kelebekler Vadisi’nde oluşturduğu yeni cazibe merkezlerinden biri olan Selçuklu Çiçek Bahçesi, ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. Kelebekler Vadisinde içerisinde bulunan çiçek bahçesinde yaz hazırlıkları tamamlanarak bahçenin kapıları ziyaretçilere açıldı. Selçuklu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler yürüttüğü çalışmalar neticesinde bahçeyi hazır hale getirdi. Bahçe 7 Haziran itibariyle ziyaretçiler tarafından ziyaret edilebiliyor.

Şehrin en renkli parklarından biri olan Selçuklu Çiçek Bahçesi, içerisinde yer alan 45 türden 90 çeşitten oluşan 286 bin çiçek bulunuyor. Fotoğraf sanatçılarının da yoğun ilgi gösterdiği Selçuklu Çiçek Bahçesinde mevsimin çiçekleri olan sardunya, petunya, yıldız, kadife, yaprak güzeli, vapurdumanı, papatya gibi farklı türlerde bitkiler de yer alıyor. Yaklaşık 11.000 metrekare alana sahip çiçek bahçesinde özel peyzaj alanları da ziyaretçiler tarafından dikkat çekiyor. Bahçede yürüyüş yolları, kamelyalar, seyir tepesi, çocuk oyun alanları ve hatıra köşesi bulunuyor.

Selçuklu Çiçek Bahçesinin bahar mevsimin gelişiyle her yıl yeni sezona farklı bir görsel içerikle girdiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Tropikal Kelebek Bahçemizle birlikte Selçuklu’nun en fazla ziyaretçi alan mekânlarından bir tanesi olan Çiçek Bahçemizde hazırlıklarımız sürüyor. Pandemi nedeniyle bu yıl geç açılacak olan Çiçek Bahçemizde hazırlıklar sürüyor. İnşallah normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte hem Tropikal Kelebek Bahçemizi hem de Çiçek Bahçemizi ziyarete açacağız. İki bahçemizin ziyaretçileri ile buluşacağı günü biz de onlar kadar merakla bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber