Konya Şantiyede Yarlanan İşçi İşverenle Anlaştı

Şantiyede Yarlanan İşçi İşverenle Anlaştı

18.05.2017 - 12:12 | Son Güncellenme:

Konya'da şantiyede demir işçisi olarak çalışan kişinin geçirdiği kaza sonucu yaralanmasından sorumlu tutulan işveren ile şef, uzlaştırmacı aracılığıyla işçi ile anlaştı Şikayetçi işçi, 25 bin lira ile 3 yıl boyunca sağlık sorunlarına ilişkin tedavi masraflarının karşılanması şartıyla işverenle uzlaştı

Şantiyede Yarlanan İşçi İşverenle Anlaştı

KONYA (AA) - Konya'da şantiyede demir işçisi olarak çalışan kişinin geçirdiği kaza sonucu yaralanmasından sorumlu tutulan işveren ile şef, uzlaştırmacı aracılığıyla işçi ile anlaştı.

Haberin Devamı

Konya'da bir şantiyede demir işçisi olarak çalışan Y.Ç'nin 18 Ekim 2016'da iş kazası geçirmesi sonrasında başlatılan soruşturmada, suça kamu davası açılmadan önce dosya uzlaştırmacı bilirkişiye verildi.

Firma sahiplerinden şüpheli K.Ç. ve şantiye şefi F.A. sorumluluğundaki şantiye alanında meydana gelen iş kazasına ilişkin yürütülen uzlaştırma sürecinde, şikayetçi Y.Ç, olay nedeniyle 25 bin lira para ve 3 yıl boyunca sağlık sorunlarına ilişkin tedavi masraflarının karşılanmasını talep etti.

Şikayetçi işçinin taleplerini yerine getirmeyi kabul eden firma sahibi ve şantiye şefi, gerçekleştirilen uzlaştırma sonucunda "taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma" suçundan yargılanmaktan kurtuldu.

Haberin Devamı

Uzlaştırmacı bilirkişi Muhammet Murat Üyel, yargı mercilerinin her geçen gün artan iş yükünün hafifletilmesi amacına hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayarak, "Uzlaşma kapsamına giren suçlarda vatandaşlarımız, uzlaşmayı kabul ettiklerinde hem kendi mağduriyetleri gideriliyor hem de yargıda büyük oranda iş yükünün azaltılmasına katkı sağlamış oluyorlar." ifadelerini kullandı.