Konya Şehitler Adına Açılan Hesaba Bağış Yaparak Yargılanmaktan Kurtuldu

Şehitler Adına Açılan Hesaba Bağış Yaparak Yargılanmaktan Kurtuldu

17.02.2017 - 16:25 | Son Güncellenme:

Konya'da hakaret suçundan hakkında dava açılan şüpheli, uzlaştığı müştekinin talebi doğrultusunda, İzmir Adliyesi önündeki terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can adına bin lira bağış yaparak yargılanmaktan kurtuldu

Şehitler Adına Açılan Hesaba Bağış Yaparak Yargılanmaktan Kurtuldu

KONYA (AA) - Konya'da hakaret suçundan hakkında dava açılan şüpheli, davacıyla, İzmir Adliyesi önündeki terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin ve mübaşir Musa Can adına açılan yardım hesabına bağış yapma şartıyla uzlaştı.

Haberin Devamı

Merkez Karatay ilçesinde yaşayan F.İ, telefonda kendisine hakarette bulunduğu gerekçesiyle Ö.D. hakkında şikayette bulundu.

Bunun üzerine Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca Ö.D. hakkında "hakaret" suçundan soruşturma başlatıldı. Soruşturma aşamasında taraflar uzlaşmayı kabul ettiklerini bildirince, dosya Konya Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu Savcısı Saime Kutlu Altınbaş tarafından uzlaştırmacıya verildi.

Uzlaştırmacı Zekeriya Selçuk, telefonla hakaret edilen müşteki F.İ. ile görüşüp uzlaşma şartı ve talebini aldı. Olay dolayısıyla aile huzurunun bozulduğunu, çok sıkıntı çektiğini vurgulayan F.İ, şüpheliyi şartlı affedeceğini belirtti.

F.İ, İzmir Adliyesi önündeki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can adına toplam bin lira yardım yapması durumunda şüpheliyle uzlaşabileceğini kaydetti.

Haberin Devamı

İzmir'de yaşayan Ö.D. olaydan dolayı çok pişman olduğunu, müştekiden özür dilediğini söyledi. Şüpheli, müştekinin talebi doğrultusunda açılan yardım hesaplarına 500'er lira olmak üzere, bin lira bağışta bulundu.

Uzlaşmanın sağlanması üzerine Ö.D. "hakaret" suçundan 2 yıl hapis cezası istemiyle mahkemede yargılanıp ceza almaktan kurtuldu.

Uzlaştırmacı Selçuk, "Dosya bana geldiğinde incelememi yaptıktan sonra taraflarla görüştüm. Şüpheli Ö.D. müştekinin bağışta bulunulması talebini kabul edince, sorun ortadan kalktı. Böylece hem adli makamlarda yoğunluk olmadı hem de toplumsal huzur tesis edildi. Bir hayra vesile olduk. Bu yüzden hepimiz çok mutluyuz." diye konuştu.