Geri Dön
KonyaSelçuklu Belediyesine, 'Erişilebilirlik' ödülü

Selçuklu Belediyesine, 'Erişilebilirlik' ödülü

Selçuklu Belediyesine, 'Erişilebilirlik' ödülü

Selçuklu Belediyesine, 'Erişilebilirlik' ödülü

 Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA,8DHA)- SELÇUKLU Belediyesi,  Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Erişilebilirlik' ödülleri kapsamında 'Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri Kategorisi'nde jüri birincisi olarak ödül almaya hak kazandı. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ödülü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın elinden aldı. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen '2020 Erişilebilirlik Yılı' kapsamında  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 'Erişilebilirlik' ödülleri verildi. Engelli bireylerin toplumsal ve ekonomik hayata katılımına katkı sağlayan erişilebilirlik alanında çalışmalar yapan gerçek kişilerle,  kamu kurum ve kuruluşları, kamu ve özel hukuk tüzel kişilerine bilimsel araştırmaları, başarılı projeleri, hayata geçirdikleri uygulamaları ve sundukları hizmetler için düzenlenen Erişilebilirlik ödülleri verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katıldığı ödül töreni, Cumhurbaşkanlığı külliyesinde düzenlendi.
9 kategoride 1075 kurumun katıldığı yarışmada Selçuklu Belediyesi, 'Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri Kategorisi'nde Selçuklu Belediyesi jüri birincisi olarak ödül almaya hak kazandı. Selçuklu Belediyesi adına ödülü Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Emine Erdoğan'ın elinden aldı. 
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Engelli bireylerin toplumsal hayata katılması için yaptığımız çalışmalar Bakanlığımız tarafından ödüle layık görüldü. Bizim için sevindirici tarafı engelli kardeşlerimize yönelik yaptığımız çalışmalarda doğru yoldayız ki bu ödüle layık görüldük. İnşallah yaptığımız her tesiste her projede engelli kardeşlerimize yönelik çalışmalarımız devam edecek. Engellilere engel olmadan onların sosyal hayata katılmasına katkıda bulunacağız. ''dedi. 
FOTOĞRAFLI 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber