Geri Dön
KonyaSelçuklu Belediyesinin esnafa desteği sürüyor

Selçuklu Belediyesinin esnafa desteği sürüyor

Selçuklu Belediyesinin esnafa desteği sürüyor

Selçuklu Belediyesinin esnafa desteği sürüyor

Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA,(DHA)- SELÇUKLU Belediyesi   berber ve kuaförlere tek kullanımlık havlu ve saç-sakal kesim önlüğü dağıttı.  
Selçuklu Belediyesi daha önce kiracısı olan esnaflardan 2020 yılı Nisan ve Mayıs aylarında kapalı oldukları dönemin kiralarını almadı. İki aylık dönemde bir milyon 32 bin 24 TL’den vazgeçen Selçuklu Belediyesi, kalan 10 aylık kira bedelinde de indirime gitti. Selçuklu Belediyesi kiracısı olan park ve spor salonlarında bulunan büfeler, seyyar büfeler, düğün salonları, çay ocağı, kahvehane, lokanta, eczane ve diğer kiralık yerlerden toplamda bir milyon 236 bin 47 TL’lik alacağından vazgeçti. Selçuklu Belediyesi iki aylık kira almama ve yaptığı indirimle birlikte esnafa 2 milyon 268 bin 71 TL yardımda bulundu.

Konya Esnaf Odaları Birliği ile imzaladığı protokol kapsamında halen kapalı bulunan kahvehane, okul servisi ve kantin işletmecilerine işletme başı bin TL’lik nakdi yardım yapan Selçuklu Belediyesi, ilçede hizmet veren berber ve kuaförleri de unutmadı.  Selçuklu’da hizmet veren tüm berber ve kuaförlere içerisinde 100’er adet tek kullanımlık havlu ve saç-sakal kesim önlüğü olan paketler dağıttı. 
 Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs salgınından esnaflarımız olumsuz anlamda etkilendi. Biz de Selçuklu Belediyesi olarak bir nebze esnafımızın yarasına merhem olması için farklı sektörlerde hizmet gösteren esnaflarımıza destekte bulunuyoruz. Bu kapsamda berber ve kuaförlerimizi de unutmadık. İlçemizde hizmet veren tüm berber ve kuaförlerimize100’er adet tek kullanımlık havlu ve saç-sakal kesim önlüğü olan paketler dağıtıyoruz. Bu süreçte yaptıkları mesleğin hassasiyetinden dolayı hijyen kurallarına maksimum seviyede duyarlılık gösteren berber ve kuaför esnaflarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah pandemi bir an evvel biter ve ülkemiz normale döner ve esnaflarımız o eski günlerine dönerler diye temenni ediyorum. Biz pandemi süreci öncesinde olduğu gibi pandemi sürecinde de esnafımızın yanındayız.''diye konuştu. 
FOTOĞRAFLI 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber