Geri Dön

Kütahya'da, esnafa 5 milyon TL kredi desteği

Kütahya'da, esnafa 5 milyon TL kredi desteği

Kütahya'da, esnafa 5 milyon TL kredi desteği

Ercan KOLKU/EMET (Kütahya),(DHA)- EMET Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kadir Ekmekçioğlu, pandemi sürecinde esnaflar için uygulanan ekonomik destek kapsamında, Emet ve Hisarcık ilçelerinde 190 esnafa  yaklaşık 5 milyon TL kredi desteği sağlandığını açıkladı.
Pandemi sürecinde piyasaların canlanması ve esnaf ve sanatkarların içinde bulundukları ekonomik sıkıntılar nedeniyle Emet ve Hisarcık ilçesinde 190 esnafa yaklaşık 5 milyon TL kredi kullandırıldığını belirten Emet Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı A.Kadir Ekmekçioğlu, şöyle konuştu:
"Her zaman esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olan devletimiz, ülkemizde koronavirüs salgını dolayısı ile piyasaların canlanması ve esnaf ve sanatkarlarımızın ekonomik sıkıntılarını gidermek amacı  bir destek programı geliştirdi. Yıllık yüzde 4.5 faizle 6 aylık eşit taksitler ile ödeyebilecekleri 25 bin lira krediye  Emet ve Hisarcık ilçelerimizden 190 esnafımız başvurdu. Bu esnaflarımıza yaklaşık 5 milyon TL finansman sağladık. Kredi vermeye devam ediyoruz. Kredi ihtiyacı olan esnaflarımız kooperatifimize baş vurabilirler"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber