KütahyaGazeteci Tuna İşleyen'in 'Sülye'den Günlüce'ye' İsimli Kitabı Çıktı

Gazeteci Tuna İşleyen'in 'Sülye'den Günlüce'ye' İsimli Kitabı Çıktı

14.12.2017 - 12:03 | Son Güncellenme:

.

Gazeteci Tuna İşleyenin Sülyeden Günlüceye İsimli Kitabı Çıktı

Gazeteci Tuna İşleyen’in, ’Sülyebala’dan Sülye’ye, Sülye’den Günlüce’ye’ isimli kitabı okurlarıyla buluştu.
İşleyen, Süleyman Demirel Üniversitesi Tarih Bölümü’nden 1999 yılında mezun olurken hazırladığı ve günümüzde de güncel gelişmelere yer verdiği kitabıyla gelecek nesillere bir kaynak sunmak istediğine dikkat çekti.
’Sülyebala’dan Sülye’ye, Sülye’den Günlüce’ye’ hakkında değerlendirmelerde bulunan Araştırmacı Tarihçi Yazar Tuna İşleyen, “Sülyebala bir medeniyettir. Bugün Emet’in bir köyü olsa da geçmişte özellikle mücadele yıllarında büyük kahramanlıkları ile tarihin satırlarına adını altın harflerle yazdırmıştır. Biz de bu vesile ile memleketimiz hakkında birkaç cümle de olsa bunu ifade edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Kitap hazırlanış sürecinden bahseden İşleyen, “8 aylık bir süreçte kitabımızı baskıya hazır hale getirip geçtiğimiz günlerde okurumuz ile buluşturduk. Bu aşamalarda bizlere desteklerini esirgemeyen başta Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Efe’ye, Günlüce Köyü Muhtarımız Adem İnan’a ve değerli dostumuz Kitap Kulübü Yayınları Yayın Koordinatörü Muhammed Deniz kardeşime şükranlarımı bir borç bilirim” diye konuştu. (Tİ - EFE)