Geri Dön
KütahyaÖĞRENCİLER HİPNOZLA UYUDU

ÖĞRENCİLER HİPNOZLA UYUDU

ÖĞRENCİLER HİPNOZLA UYUDU

Kütahya'da, Doç. Dr. Ali İlseven’in konuşmacı olarak katıldığı beden dili ve hipnoz eğitimi ilgi gördü. Onlarca öğrenci hipnozla uyudu.
Olumsuz düşüncelerin en alt seviyede tutulması gerektiğini belirten Ali İlseven, "Beden dili, karşınızdaki insanın ne anladığı, hangi iletilerin iletildiğidir. Beden dili kültüreldir. Karşınızdaki insanla ne kadar anlaşabildiğinizdir. Bilinçaltı olumsuzluk eki -me,-ma’dan etkilenir. Bu yüzden olumsuzluk eklerini kullandığınızda beyin bundan etkilenir. Mümkün olduğunca da olumsuz düşünmeyin” dedi.
İnsanın kendisini değiştirmesinin 7’i kuralının olduğunu belirten İlseven, bunlar; ihtiyaç, isteme, itimat, inanç, irade, iltifat, ispat olduğunu ifade etti.
Kişiler arası iletişim üzerinde de duran Doç. Dr. Ali İlseven şunları vurguladı: “İletişimde görsel temacılar için, sadece görsellik ön plandadır. Duymak değil görmek ister. Görsel uyuma, plana düşkünlerdir. İşitimsel temacılar: şair gibi konuşurlar, lafları uzatırlar. İşitseller iletişimde görselden çok söze önem verirler. İçsel Kinestetikler ise; ağır, yavaş ve monoton konuşurlar. Konuşmaları uzundur. His önemlidir. Hissetmediklerini söylemezler. En iyi eş en iyi arkadaş onlardan çıkar. Sadık olurlar. Ayrıca rahatlığa bakarlar. Uygulayarak öğrenirler, duyarak ve görerek başaramazlar.”
Stres ve depresyonla mücadele etme üzerinde de konuşan Doç. Dr. Ali İlseven sözlerini şu şekilde sürdürdü: “stres ve depresyon anında antidepresan kullanmak doğru değildir. Antidepresan uyuşturucudur. Bağımlılık yapar. Vücuda zararı çoktur. Yan etkileri vardır. Antidepresan yerine her gün sabah ve akşam 20 diyafram nefes egzersizleriyle başlayın! Bu egzersizleri 100’e kadar çıkarın. İnanın yararını göreceksiniz. Stres kaynaklarından biri de kişisel iletişimde eleştiridir. Burada sandviç modelinden bahsetmek istiyorum. Kişiyi önce yüceltin, olumlu yönlerini anlatın, sonra eleştirin. Eleştirinin sonunda ne yapman gerekli sorusunu sorun. Bu soru hipnoz sorusudur. Çoğu olumsuzlukları giderecektir."
Ayrıca konferansta Doç. Dr. Ali İlseven hipnoz uygulamaları, unutma egzersizleri ve hatırlama, dikkat toplama egzersizleri yaparak öğrenciler için uygulamalarda bulundu.(EFE)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber