Geri Dön

Alaşehir’de işletmelerin kapanış saatleri değişti

Alaşehir’de işletmelerin kapanış saatleri değişti

 

Nurettin DOĞAN/ALAŞEHİR, (Manisa), (DHA) 

Alaşehir’de işletmelerin kapanış saatleri değişti

MANİSA’nın Alaşehir ilçesinde,  koronavirüs vakalarının son günlerde artması üzerine, Alaşehir Hıfzıssıhha Kurulu iki mahallede işletmelerin açılış ve kapanış saatleri hakkında yeni karar aldı.

Koronavirüs vakalarının son günlerde artış göstermesi üzerine, Alaşehir Hıfzıssıhha Kurulu olağanüstü toplantı düzenledi. Yapılan toplantıda,  Yeşilyurt ve Kavaklıdere mahallelerinde 23 Ekim 2020 tarihinden 9 Kasım 2020 tarihine kadar işletmelerin kapanış saati 20.00 olarak belirlendi. Ayrıca, kapanış saati kısıtlaması üretim yapan işletmeler ve akaryakıt istasyonları için uygulanmayacağı, bu işletmelere ise kolluk kuvvetleri ve zabıta ekipleri tarafından sıkı denetim yapılacağı öğrenildi. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Alaşehir Kaymakamlığı, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 “Tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Covid-19 salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla  ilçe Hıfzıssıhha kurulu tarafından alınan kararlarla Yeşilyurt ve Kavakklıdere Mahallerinde 23 Ekim 2020 günü saat 20.00’den başlayarak, 9 Kasım 2020 tarihine kadar üretim yapan işletmeler ve akaryakıt istasyonları dışında kalan tüm işyerlerinin akşam 20.00’den sabah saat 06.00’a kadar kapalı kalmasına karar verildi. Kararlara uymayanlar hakkında Hıfzıssıhha Kanunun 282. Maddesine göre idari para cezası uygulanacak ve ilgili kanun maddeleri gereğince işlem yapılacak , ayrıca TCK 195. Maddesine göre suç duyurusundan bulunulacaktır. Alınan kararlar belediye hopörlörlerinden ve camilerden vatandaşlara duyurulacaktır.”

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber