Geri Dön
ManisaMagider Yaza Şiirle Veda Etti

Magider Yaza Şiirle Veda Etti

Magider Yaza Şiirle Veda Etti

Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) üyeleri yaza şiirle veda etti. İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçısı Musa Zindan hem kendi şiirlerini hem de usta şairlerin şiirlerini seslendirerek MAGİDER üyelerine unutulmaz bir gün yaşattı.
MAGİDER tarafından üyelerine yönelik düzenlenen yaza veda şiir söyleşisi hakkında açıklama yapan MAGİDER sanatsal aktivitelerden sorumlu Zafer Baykal, “Şiirler yüzyıllarca edebiyatımızın ana anlatım aracı olmuştur. Halkımız bütün iç güzelliklerini şiirin sıcak havasında yansıtmıştır. Etkinlikte karşılaştığımız bizi en çok mutlu eden şey katılımcılarımız şiir ile iç içe idi. Bu sayede izleyiciler kendi şiirlerini de okuyarak etkinliğe bizzat katılmışlardır. Gösteri yapan gençlerimizden, şiirlerini besteleyip okuyan gençlerimiz bu sayede kendilerini gösterme şansı yakaladılar. Manisa’nın yağmurlu sonbahar havasında bizleri usta şairlerle birlikte kendi şiirleri ile onurlandıran İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçısı Musa Zindan Beyefendiye teşekkürlerimizi sunarız. Katılımcılar bu ortak yapılan etkinlikler sayesinde kendilerine sahne olanağı sunulmasından fazlasıyla mutlu olduklarını belirttiler. Böylesi etkinliklerin Manisa’da daha çok olması temennilerinde bulundular. Etkinlikler ile daha çok katılımcıya ulaşacağız. Etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştirilmekte olup MAGİDER olarak tüm Manisa halkımızı bir arada görmekten mutlu olacağız” dedi.
Etkinliğin öneminden bahseden MAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı A. Ayberk Aloğlu, “Türk halkının dini ve din dışı bütün törenlerinde müzik- şiir-raks ögesinin yer alması şiirin hep ön planda tutulmasını sağlamıştır. Binlerce dizeden oluşan destanlarımız manzum olup çeşitli serüvenleri işleyen şiir parçalarından oluşmuştur. Edebiyattan söz edilince önce şiir düşünmemiz yüzyılların bize bıraktığı büyük mirastan kaynaklanmaktadır. Böyle güzel bir etkinliğe öncülük eden MAGİDER üyemiz Zafer Baykal beyefendiye şükranlarımızı sunarız” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber