Geri Dön
ManisaŞehit Necdi Şentürk Parkı, Büyükşehir'le değişimi yaşayacak

Şehit Necdi Şentürk Parkı, Büyükşehir'le değişimi yaşayacak

Şehit Necdi Şentürk Parkı, Büyükşehir'le değişimi yaşayacak

Şehit Necdi Şentürk Parkı, Büyükşehir'le değişimi yaşayacak

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Akhisar ilçesindeki Şehit Necdi Şentürk Parkı için geliştirdikleri 'Kültür Park Projesi'nin detayları hakkında bilgi verip, "Parkın güzelliğine güzellik katacağız" dedi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'nın eylül ayı olağan toplantısında Akhisar ilçe merkezindeki Şehit Necdi Şentürk Parkı için geliştirdikleri 'Kültür Park Projesi'nin ihalesinin 4 Ekim'de yapılacağını duyurdu. Projenin detayları da ortaya çıkmaya başladı. Proje ile ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Akhisar merkezindeki Şehit Necdi Şentürk Parkı'nın değişimi yaşayacağını, parkın güzelliğine güzellik katacaklarını söyledi.
PROJE DETAYINI ANLATTI
Yaklaşık 35 bin metrekarelik alan içerisindeki parkta, mevcut yapıların bir kısmının korunacağını belirten Topkaya, "Bu yapıların kötü görüntüye neden olan eklentileri kaldırılıp, yeni planlanan 2 adet büfe ile insanların oturup güzel vakit geçirebileceği, çeşitli aktivitelerde bulunabileceği bir park haline getirilecek. Ayrıca parsel içerisinde bulunan otopark korunup yenilenecek. Kültür Park içerisinde bulunan Şehir Gazinosu, Park Gazinosu, Gaziler Derneği, Kütüphane, Gençlik Merkezi ve Muhtarlık Binası mevcut yapısı korunacak. Park genelinde, çay bahçesi ve büfelerin çevresinde tasarlanan oturma alanları, pergoleler, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkuru, havuzlar ve çevresindeki dinlenme aksı ile gelen ziyaretçilerin kullanabileceği genel tuvaletler de yer alacak" dedi.

MANİSA, DHA)
FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber