Artuklu Mardin’de Vali Tuncay Akkoyun'un ev sahipliğinde bayramlaşma töreni

Mardin’de Vali Tuncay Akkoyun'un ev sahipliğinde bayramlaşma töreni

11.04.2024 - 11:46 | Son Güncellenme:

Mardin’de Vali Tuncay Akkoyun'un ev sahipliğinde bayramlaşma töreni

Mardin’de Vali Tuncay Akkoyunun ev sahipliğinde bayramlaşma töreni

Salih KESKİN/MARDİN, (DHA)- RAMAZAN Bayramı dolayısıyla Mardin Valisi Tuncay Akkoyun'un ev sahipliğinde Mardin Polisevi’nde bayramlaşma programı düzenlendi. Vali Akkoyun, vatandaşları ağırlayarak yakından ilgilendi, bayramlarını tebrik etti.

Vali Tuncay Akkoyun’un ev sahipliğinde, Polisevi’nde resmi bayramlaşma programı düzenlendi. Törene Milletvekili Faruk Kılıç, 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Dener, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Vali Yardımcıları Muhammed Taha Canpolat ve Osman Çelikkol, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen, Diyarbakır ve Mardin Metropoliti Saliba Özmen, Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Törenin ardından Vali Tuncay Akkoyun, Mardin Garnizon Komutanlığı Selen Kışlası Şehitlik Anıtı'nı ziyaret etti. İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen'in duasından sonra Vali Akkoyun, İl Protokolü ve Şehit Aileleri, Şehit Kabirleri ve Şehit Polis Memuru Vedat Kaya'nın kabrini ziyaret ederek karanfil bıraktı. Vali Akkoyun, daha sonra Mardin Özel Harekât Şube Müdürlüğü, Mardin Jandarma Komando Tabur Komutanlığı, İstasyon ile Mardin - Diyarbakır Karayolunda bulunan polis ve jandarma yol kontrol ve uygulama noktalarını ziyaret ederek görevi başındaki personeller ile seyahat eden vatandaşların bayramını tebrik etti. (DHA)

FOTOĞRAFLI