Geri Dön
MidyatMidyat'ta 'Mahalle Polisliği' projesi hayata geçirildi

Midyat'ta 'Mahalle Polisliği' projesi hayata geçirildi

Midyat'ta 'Mahalle Polisliği' projesi hayata geçirildi

Midyat'ta 'Mahalle Polisliği' projesi hayata geçirildi

Mehmet Halis NAYIFOĞLU/MİDYAT (Mardin), (DHA)- MARDİN'in Midyat ilçesinde huzur ve güvenliğin devamı için 'Mahalle Polisliği' projesi hayata geçirildi. 
Tarihi ve kültürüyle, dinlerin ve dillerin buluştuğu, binlerce yıllık taş evleri, hanları, camileri, kiliseleri ve manastırları ile açık hava müzesi konumundaki Midyat ilçesinin huzur ve güvenliğinin devam için İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 'Mahalle Polisliği' projesi hayata geçirildi. Projenin tanıtımı için düzenlenen toplantıda, çocuk dilenciliğinin önlenmesi, trafik kurallarına uyulması, çevrenin kirletilmemesi, evlerden ve işyerlerinden hırsızlık olayları, uyuşturucu kullanımı, okul ve mahalle güvenliği gibi çeşitli konularla mücadele edilmesi gibi konularda muhtarlar da talep ve önerilerini paylaştı. 
Toplantıda konuşan İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Tüylü, "Bu uygulamayı daha önce Nevşehir'de yaptım. O zaman orada Asayiş Şube Müdürlüğü yapıyordum. Bir iki yıl içerisinde suç oranlarında ciddi azalmalar gördük. Tabi ki bu da muhtarlarımızla yaptığımız fikir alışverişleri sayesinde oldu. İnşallah bundan sonra da yine karşılıklı güzel ilişkiler geliştirerek güzel ilçemizin huzur ve asayişi  için hep birlikte bir takım kararlar alırız ve uygularız. Çocukları sokaktan kurtarmamız lazım" dedi.
Toplantıya katılan Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas ise, toplantının çok verimli geçtiğini belirterek, "Midyat için, Midyat'ın güvenliği için her şeyi konuştuk. İnşallah bu proje sayesinde güzel hizmetlerde bulunmak için polis ve muhtarlarımız birlikte çalışacak" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber