Geri Dön

Akdeniz Belediyesi, kırtasiye desteğiyle çocukları sevindirdi

Akdeniz Belediyesi, kırtasiye desteğiyle çocukları sevindirdi

Akdeniz Belediyesi, kırtasiye desteğiyle çocukları sevindirdi

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-AKDENİZ Belediyesi, yüz yüze eğitimin başladığı günlerde, kırtasiye malzemesi isteyen çocukların talebini yanıtsız bırakmadı.
Eğitim alanına yönelik hizmetlerine ve eğitimde fırsat eşitliği sağlanmasına yönelik proje ve çalışmalarına bir yenisini ekleyen Akdeniz Belediyesi, bu kez, çocuklara kırtasiye malzemesi desteğinde bulunarak onları sevindirdi. Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’ın talimatı üzerine harekete geçen Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Akdam, Bağlarbaşı Bekirde, Civanyaylağı, Dikilitaş, Esenli, Hebilli, Huzurkent, Iğdır, Karacailyas, Yeşilçimen ve Yeşilova Mahalleleri'nde yaşayan çocuklara, hazırlanan kırtasiye ürünlerinden oluşan paketler teslim edildi.
Başkan Gültak, yaptığı açıklamada, koronovirüs pandemisi ile mücadele koşulları altında başlayan yüz yüze eğitim ve öğretim sürecinde, eğitim yuvalarına yönelik hijyen, temizlik ve tadilat çalışmalarının da sürdüğünü belirterek, "Okullarımızda yüz yüze eğitimin başladığı şu günlerde, bizlerden bazı ailelerimiz ve çocuklarımız, sahada çalışma yapan ekiplerimizden kırtasiye malzemesi talebinde bulundular. En kıymetli varlığımız ve geleceğimiz olan sevgili çocuklarımızın talebini karşılıksız bırakamazdık. Eğitim ve öğretim süreci; özel önem ve kıymet verdiğimiz alanların başında geliyor. Eğitime yönelik her türlü proje ve çalışmanın içinde yer almaya devam edeceğiz. Hazırladığımız kırtasiye ürünlerini şu ana dek yüzlerce çocuğumuza ulaştırdık. Talep geldikçe kırtasiye desteğimiz devam edecek ve toplamda bin 500’ü bulacak. Çocuklarımıza eğitim hayatlarında başarılar diliyor, kendilerine ve ailelerine sağlık ve mutluluk temenni ediyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber