Geri Dön
AkdenizBaşkan Gültak: Biz verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz

Başkan Gültak: Biz verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz

Başkan Gültak: Biz verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz

Başkan Gültak: Biz verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz

MERSİN, (DHA)-AKDENİZ Belediyesi’nin, Erzurum Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla toplam 9.5 dönüm büyüklüğünde bir araziye kurulan parktaki çalışmalarda sona gelindi. Başkan Mustafa Gültak, "Gördüğünüz gibi biz verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz" dedi.
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, başkan yardımcıları, birim müdürlerini ve Özgürlük Mahallesi Muhtarı Mahmut Ergüvan, tamamlandığnda toplam 9.5 dönüm büyüklüğünde bir alana sahip olacak Sekmen Parkı'nda incelemelerde bulundu.
Daha önce mevcut yerin kendi haline bırakılan bir arazi olduğuna işaret eden Başkan Mustafa Gültak, "Bulunduğumuz arazi de hemen karşı taraftaki arazi de TCDD'ye ait. Biz bu araziyi TCDD'den kiraladık. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'in burada emeği çoktur. Bu yüzden parkımıza başkanımızın soyadını verdik. Yoğun çabalarımız sonucunda Sekmen Parkı bugünkü halini aldı" diye konuştu.
Sekmen Parkı'nın henüz tam bitmediğine dikkat çeken Başkan Gültak, "Halı sahası, birkaç spor tesisi ve oyun grupları da yerleşecek. Eksiklerimiz var. Yaklaşık bir ay sonra Sekmen Parkı tamamlanmış olacak. Parkımız, Özgürlük Mahallesi başta olmak üzere diğer mahallelerimize de hizmet verecek. Gördüğünüz gibi biz verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Mahallelerimize biz bu tür parkları açmaya devam ediyoruz. Sosyal ve kültürel projeler noktasında yeni alanlar da açacağız. Yakında Özgürlük Mahallesi'ne güzel bir kültür evi daha yapacağız" dedi.
Akdeniz hızla değiştiğine işaret eden Başkan Mustafa Gültak, "Biz seçim zamanında 'Değiştirin; hep beraber değiştirelim' dedik. Gördüğünüz gibi Akdeniz, 2 yıl içinde birçok fiziki ortamda değişime uğradı. Özgürlük Mahallesi'ne bir sözümüz daha vardı. Onu da bir kez daha deklare edelim. Yakın bir tarihte Özgürlük Mahallesi'nin ortasında bulunan Taziye Evi'nin alt katını Aile Sağlık Merkezi yapacağız. İki tane doktorumuz burada görev yapacak. Hızlı bir şekilde çalışmaya başladık. Bitirdikten sonra da sağlık müdürlüğümüz, doktorlarımızı atayacak ve Özgürlük Mahallesi'ne vermiş olduğumuz sözleri de hayata geçirmiş olacağız" ifadelerini kullandı.
İncelemelerin ardından mahalle sakinleri ile sohbet eden Başkan Mustafa Gültak, halkın yoğun ilgisi ile karşılaşırken, vatandaşların talep ve önerilerini de yerinde değerlendirdi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber