Geri Dön

Başkan Gültak'tan Turgutreis Mahallesi'ne ziyaret

Başkan Gültak'tan Turgutreis Mahallesi'ne ziyaret

Başkan Gültak'tan Turgutreis Mahallesi'ne ziyaret

MERSİN, (DHA)- MERSİN’de mahalle ziyaretlerini aralıksız sürdüren Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Turgutreis Mahallesi'nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi, vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinledi.
Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ziyaret programını devam ettiriyor. Mahalle gezilerinde, esnafla ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Gültak, sorunları yerinde tespit ederek sorunların çözülmesini hızlandırıyor.
Turgutreis Mahallesi’nde bulunan bir kahvede vatandaşlara hitap eden Başkan Gültak, "Bizim derdimiz hizmet. 232 milyon lira borçlu bir belediyeyiz ama olanakları zorluyoruz. Projeler üretiyoruz; başka belediyelerden kaynak üretme ve lojistik yardım, bakanlıklardan ürettiğimiz projelere destek istiyoruz. Dil, din, ırk ayırt etmeden her kesime hizmet götürüyoruz. Barışın, sevginin, muhabbetin olduğu bir ilçe olsun istiyoruz, bu gaye ile çalışıyoruz. Mahallelerinizi; yeşil alanı, parkı, okulu, taziye yeri olan, caddeleri daha geniş, park yeri sıkıntısı olmayan bir hale getirmek gerek. Bunun tek yolu da mahallelerinizde değişimi başlatmak. Kentsel dönüşüm, aynı zamanda yerinde dönüşümü Çay Mahallesi'nde başlattık. Daha iyi bir ortamda yaşamak varken çarpık kentleşmenin gölgesinde yaşamanızı istemiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da büyük destek veriyor" ifadelerini kullandı.
Başkan Gültak, "Turgutreis ile ilgili bir çalışmamız daha var. Projenin planları bittikten sonra muhtarımızla buradaki sivil toplum örgütleriyle görüşeceğiz ve hep beraber olgunlaştıracağız. Soğuksu Caddesi’nden başlayan proje ile o bölgede de bir hareketlilik başlayacak. Mersin'de benim amacım bu düzenlemeleri yapıp, özel sektörün önünü açmak" şeklinde konuştu.
Turgutreis Mahalle Muhtarı Ahmet Eldeniz de toplantıda yaptığı konuşmada, "Mahallemize çok büyük destekler verdiniz. Mahallemizde ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerinin tadilatı konusunda çalışmalar yaptınız. Taleplerimiz anında karşılandı. Mahallemiz, daha önce böyle bir hizmet görmedi. Hizmetlerin devam edeceğine inanıyor, geldiğiniz için teşekkür ediyoruz" dedi.
Başkan Gültak Mahalle sakinleriyle de sohbet etmesinin ardından, mahalle esnaflarını da ziyaret edip, hayırlı işler diledi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber