Geri Dön
ErdemliErdemli’de e-spor şampiyonları ödüllerini aldı

Erdemli’de e-spor şampiyonları ödüllerini aldı

Erdemli’de e-spor şampiyonları ödüllerini aldı

Erdemli’de e-spor şampiyonları ödüllerini aldı

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA)- MERSİN'de Erdemli Belediyesi tarafından gençlere yönelik düzenlenen e-spor turnuvasında dereceye girenler ödüllerini aldı. 
Erdemli Belediyesi tarafından pandemi döneminde evde kalan ve günlerinin uzun bir kısmını telefon ve tabletleri başında geçiren gençlere yönelik düzenlenen e-spor turnuvasına 990 kişi katıldı. Tek şartı akıllı telefon üzerinden katılmak ve Erdemli’ de ikamet etmek olan yarışlarda dereceye giren oyunculara ödüllerini, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu verdi. Turnuva sayesinde keşfedilen yetenekler arasında e-spor takımı kurulacak.
Yarışmalarda 1'inci olan Ömer Tol’a bilgisayar, 2'nci olan Ömer Erkam Aslan’a tablet, 3'üncü olan Alpay Türer’e kablosuz kulaklık hediye edilirken, Jüri Özel Ödülü'nü ise kadınlar içinde en yüksek puana sahip olan Zeynep Belgin Eren aldı. Uygulamadan memnun olduklarını belirten yarışmacılar, pandemi döneminde gerçekleştirilen bu uygulama ile motivasyonlarının yükseldiğini belirtti.
Yarışmacılardan Zeynep Belgin Eren, “Sosyalleşebilmek için bir fırsat olarak düşünüyorum. Kadınlara sunulan imkanlarla erkeklere sunulan imkanlar aynı. Pandemi sürecinde insanları sosyalleştirebilmek adına, birazcık da umut ışığı olmak adına güzel bir etkinlik oldu. Ayrıca oyunun yayında olması da şeffaf olması da çok önemli. O kadar insanın izlenmesi, şeffaf olarak görülebilmesi, kimin ne yaptığının bilinmesi, herhangi bir hile hurda karışmadan yapılan bir oyun olması da artıydı” diye konuştu.
Gençlerin pandemi sürecinde motive olabilmeleri adına sık sık online projeler gerçekleştiren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise teknolojinin doğru kullanılmasıyla olumlu gelişmeler sağlanabileceğini, proje ile e-spor takımı seçmelerinin alt yapısının oluşturulmaya çalışıldığını belirtti. Başkan Tollu, “Biz bu kamu kurumunu daha nitelikli daha düzgün, çağın gereğine uygun şekilde, geleceğe en güzel şekilde hazırlıyoruz. Tabi yarınları emanet edecek olduğumuz, bizim gençlerimiz. Gençlerimizin de Büyük Atatürk’ün gösterdiği o hedefe, muasır medeniyetler seviyesine, bu ülkeyi kesinlikle ulaştırmaları gerekiyor. Ulaştırmak adına da gençlerimizin zihnen, bedenen gelişerek, çok güçlü olması gerekiyor. Dolayısıyla biz de her kuşağa, 7’den 70’e insanın yaşadığı her yerde, Erdemli Belediyesi'nin varlığını görüyoruz. İnsanlarımızın, gençlerimizin mutlu olması adına, onların geleceğe güvenle bakması adına, günlerini en güzel şekilde değerlendirmesi için değişik uygulamalar yapıyoruz. Bu uygulamalara gençlerimiz gerçekten ciddi bir teveccüh gösterdiler. Biz gençlerimizi seviyoruz. Bu ülkenin geleceğinin gençlerde olduğunu biliyoruz. İnşallah el birliği ile bu ülkeyi daha da yükseğe daha da yukarı taşıyacağız” diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber