Geri Dön

Sporsever gençler, gündüz tarlada akşam sahada

Sporsever gençler, gündüz tarlada akşam sahada

Sporsever gençler, gündüz tarlada akşam sahada

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Büyükşehir Belediyesi, Erdemli ilçesinin merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Yağda Mahallesi’nde gündüzleri tarım işinde çalışan, akşamları ise kendi imkanlarıyla oluşturdukları sahada spor yapan çocuklar, gençler ve kadınlara destekte bulundu.
Erdemli’nin merkezine 45 kilometre, Mersin merkeze ise 85 kilometre uzaklıktaki 1311 rakımlı Yağda Mahallesi’nde gündüzleri tarım işinde çalışan çocuklar, gençler ve kadınlar, akşamları eski bir ilkokulun bahçesinde kendi imkanlarıyla oluşturdukları sahada spor yapıyor. Çocuklar, gençler ve kadınlardan bazıları futbol bazıları da voleybol oynuyor. Büyükşehir Belediyesi, Yağda Mahallesi sakinlerinin talebine de kulak verdi ve kısa sürede bölgeye ulaştı.
Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ahmet Tarakçı, mahalle sakinleriyle spor yaptıkları sahada buluştu, hem bölgeye yapılacak hizmetleri anlattı, hem de çocuklarla ve gençlerle voleybol oynadı. Tarakçı, gündüz tarlada çalıştıktan sonra sahaya gelerek spor faaliyetlerinde bulunan gençlerden çok etkilendiklerini söyledi. Mahalle sakinlerine spor malzemeleri ulaştırdıklarını anlatan Tarakçı, “Bulunduğumuz alan onların kendileri tarafından yapılan bir alan. Bizden istedikleri bu alanın onlar için daha düzgün hale getirilmesi. Sahanın rehabilitasyonunu yapacağız. Basketbol, voleybol ve futbol sahası olarak üçlü kombinle kullanılabilecek bir saha hazırlayacağız. Burada gördüğünüz çok eski yıllardan kalma ve çoğu ebeveynin burada okuduğu Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait binayı tekrar elden geçirdikten sonra, oraya bir masa tenisi düşündük. Gençler kapalı alanda masa tenisi oynasın istedik” dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber