Geri Dön
MerkezArda Boyları Balesi sanatseverlerle buluşacak

Arda Boyları Balesi sanatseverlerle buluşacak

Arda Boyları Balesi sanatseverlerle buluşacak

Arda Boyları Balesi sanatseverlerle buluşacak

Mustafa ERCAN/MERSİN(DHA),-MERSİN Devlet Opera ve Balesi, Trakya bölgesine ait türkülerinin yanı sıra ney, bağlama gibi yerel çalgılar ekleyip çok sesli müzik ile halk müziğini sentezleyerek sahneye taşıdığı Arda Boyları adlı bale eserini sahneleyecek.
Mersin Devlet Opera ve Balesi 20 Kasım 2021 Cumartesi günü saat 20:00’ da Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde 'Arda Boyları' balesini sanatseverlerle buluşturuyor. Librettosu Ayşegül Çelik tarafından yazılan eserin koreografisini ve rejisini Özgür Adam İnanç yapıyor. Dekor ve kostüm tasarımını Gürcan Kubilay, ışık tasarımını Tarı Deniz, eser sorumluluğunu ise Erdoğan Şanal yapıyor.
Repetitörlüğünü Mahmut Akyol, Özlem Şenormanlılar, Serbülent Biçer ve Ender Üçdemir’in yaptığı eser; birbirlerine sevdalı Halime ve Recep’in sıcak aşk hikayesinde yaşanan olaylar sonucunda trajik bir öyküye dönüşmesi ve bir türkü olarak ölümsüzleşmesini anlatıyor.
Eserde başlıca rolleri, Tutku Barın Tümen (Halime), Burak Serkan Cebeci (Recep), Selğan Çavdaroğlu (Anne), Ozan Demirbaş (İsmail), Seda Dereli (Fatma Kadın), Ender Üçdemir, Miray Boyacıoğlu (Ağa), Pınar Humar (Zehra), Tugay Ak (Cemil), Nihan Çetin Aydın (Mezzo Soprano, Tolga Ergen (Meczup) paylaşıyor.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber