Geri Dön
MerkezBaşkan Seçer: Eleştirilerle çok daha iyi hizmetler yapacağız

Başkan Seçer: Eleştirilerle çok daha iyi hizmetler yapacağız

Başkan Seçer: Eleştirilerle çok daha iyi hizmetler yapacağız

Başkan Seçer: Eleştirilerle çok daha iyi hizmetler yapacağız

MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi Vahap Seçer, hayata geçirdikleri projelerde eksiklik görülmesi halinde eleştiriye açık olduklarını dile getirerek, "Eleştirilerle çok daha iyi hizmetler yapacağız" dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı, Vahap Seçer başkanlığında yapıldı. Toplantıda 2020 Yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nu değerlendiren Başkan Seçer, "Mutlaka iyi yaptığımız şeyler, takdire şayan şeyler övülecektir ama eksik kaldığımız, yanlış yaptığımız yerler de eleştiriye açıktır. İşte bu eleştirilerle çok daha iyi hizmetler yapacağız" dedi.
Cumhur İttifakı üyelerinin yatırım ve hizmetler noktasında Büyükşehir Belediyesi’ne Mersin adına destek sağlamaları gerektiğini vurgulayan Başkan Seçer, "O zaman ‘Eyvallah’ derim. Bir taraftan tekrar söylüyorum; elimiz, ayağımız bağlı bizden harikalar yaratmamızı istiyorsunuz ama ne mutlu ki harikalar da yaratıyoruz" diye konuştu.
Başkan Seçer, güzergah ve toplu taşıma araçlarının yetersizliğini gidermek için alımını yaptıkları ‘sarı limonlar’a ilişkin olarak da, "73 otobüs aldık. Otobüs 1.8 milyon liradan 2.4 milyon lira olmuş. Euro artmış. Yüzde 20 de iş artışı önceki hafta yaptım. 87 otobüs geliyor. İlk parti 22 Nisan’da geliyor. Söyledik, 22 milyon Euro borçlanma yetkisi verdiniz. Buyurun Cumhurbaşkanlığı’nda yatırım programına alınmadı. Aldırın" dedi.
Konuşmaların ardından meclis başkan vekili, katipleri, belediye encümenleri ve komisyon üyeleri seçildi. Meclisin birinci ve ikinci başkan vekilliği için yapılan gizli oylamada Mehmet Çelik Birinci Başkan Vekili, Erhan Çontar ise yapılacak ilk mahalli idareler seçimlerine kadar İkinci Başkan Vekili seçildi. Aynı süre zarfı içerisinde görev yapmak üzere gizli oylamayla meclis katipliğine 2 asil ve 2 yedek üye seçimi yapıldı. 2 asil üyeliğe Haluk Mutluay ve Aysel Mavioğlu Öner seçilirken, 2 yedek üye ise Hayrettin Orğun ve Mehmet Emin Kurt oldu.
1 yıl süre ile görev yapmak üzere gizli oyla seçilen 5 belediye encümen üyesi ise Mehmet Çelik, Osman Çöl, Ahmet Yalçın, Erhan Çontar ve Mehmet Yıldız oldu. 1 yıllık görev süresi için 16 ihtisas komisyonuna açık oyla 7’şer üyenin seçildiği birleşimde Toros Vergi Dairesi Müdürlüğü’nce oluşturulacak satış komisyonlarında görev yapmak üzere Ahmet Durak asil, Zafer Şahin Özturan ise yedek üye seçildi.

FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber