Geri Dön
MerkezBüyükşehir bayramda Mersinliler için görev başında

Büyükşehir bayramda Mersinliler için görev başında

Büyükşehir bayramda Mersinliler için görev başında

Büyükşehir bayramda Mersinliler için görev başında

MERSİN, (DHA)-MERSİN Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nı da kapsayan tam kapanma sürecinde sosyal belediyecilik anlayışıyla sürdürdüğü hizmetlerinin yanı sıra belediye hizmet ve sorumluluklarında da hiçbir aksama olmaması için tüm birimlerini seferber etti.
Büyükşehir ekipleri, bayram boyunca Mersinliler için görev başında olacak. Bayram süresince toplu taşıma araçlarında gerekli tedbirler alındı. Sokağa çıkma yasağı genelgesindeki çalışma kısıtlılığı olmayan görevliler ve vatandaşlar için Büyükşehir’in belediye otobüsü seferleri ücretsiz olarak devam edecek.
7 gün 24 saat görevi başında olan TEKSİN Mersin Çağrı Merkezi çalışanları Ramazan Bayramı boyunca da Mersinliler’in hizmetinde olacak. Büyükşehir Belediyesi’nden istek, talep ve şikayette bulunmak isteyenler bayram süresince Alo 185 numaralı hattan ekiplere ulaşabilecek. Vatandaştan alınan bildirimler ile ilgili daire başkanlıkları da olumsuzlukların giderilmesi için göreve hazır olacak. Bayram süresince engelli vatandaşlara yönelik yürütülen evde sağlık ve bakım hizmetleri aksamadan devam edecek.
Bayram süresince oluşabilecek trafik kazaları, yangın ya da doğal afetler ve arama-kurtarma operasyonlarına karşı İtfaiye Dairesi ekipleri görev başında olacak. Gerekli eğitim ve donanıma sahip olan itfaiye ekipleri, bayram süresince vatandaşın en zor zamanında yanlarında olmayı sürdürecek. Zabıta Dairesi ekipleri de bayram boyunca vatandaşların huzur ve refahı için 7 gün 24 saat teyakkuzda olacak.
Büyükşehir, kent genelinde sorumluluk alanındaki tüm bölgelerde temizlik ve sinekle mücadele çalışmalarını aralıksız yürütecek. Cenaze ve defin hizmetleri ile ilgili gerekli tedbirler alınarak, Mersinliler’in talepleri herhangi bir aksamaya meydan vermeyecek şekilde karşılanacak.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber