Geri Dön

Koronaya karşı robotik kollu konteyner sistemi

Koronaya karşı robotik kollu konteyner sistemi

Koronaya karşı robotik kollu konteyner sistemi

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de, Mezitli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ait robotik kollu araçlar, 24 saat faaliyet gösteriyor.
Koronavirüs kapsamında alınan yeni tedbirlerle temizlik personelleri ilçeyi daha temiz hale getirmek için gece gündüz çalışıyor. Çalışanlar, rutin işlerinin yanında yeni tip konteynerleri vinç sistemine bağlı kolla kaldırarak çöp arabasına boşaltılmasını sağlıyor. Bu amaçla üretilmiş kapalı araçlarla çevreyi kirletmeden sık sık yıkanan konteynerlere atılan çöpler, son derece hijyenik bir şekilde kamyonlarla nakil alanına taşınıyor. 
Hijyenik olması nedeniyle çevre sağlığı açısından da son derece önemli olan kollu sistem yaygınlaştırılması için çalışma yapılacak.
Ayrıca eski tip çöp konteynerlerini toplayan araçlar pandemi sonrasında “Konteyner Dezenfeksiyon Sistemi" takılarak, her boşaltım işleminden sonra ilaçlama yapılması sağlanacak. Böylece Mezitli’deki tüm çöp konteynerlerinin günlük olarak ilaçlanması ve dezenfeksiyonu yapılması kontrol altında tutulacak.
24 saat ara vermeden tüm Mezitlilileri koronavirüsten korumaya çalışan personelleri de korumak için hassas davrandıklarını ifade eden Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Tüm personellerimiz daha temiz ve sağlıklı bir Mezitli için 24 saat ara vermeden çalışıyor. Onlar canla başla bu çalışmalarını sürdürürken sağlıklarını gözetmek durumundayız. Özellikle temizlik işi yapan personellerimiz direkt olarak virüslü olması yüksek ihtimal olan atıklardan kenti arındırmak için çabalıyorlar. Biz de bu çabalarına onlara daha hijyenik imkanlar sunarak destek olmak istiyoruz. Çalışanlarımız hiçbir temasta bulunmadan robotik kollu konteynerleri yardımıyla çöpleri boşaltıyorlar. Tüm çalışanlarımızı Covid-19’dan uzak tutarak bu zorlu süreçten sağlıklı şekilde çıkmak istiyoruz. Bu vesileyle gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm ekibimize teşekkürlerimi sunarım" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber