Geri Dön
MerkezMersin Büyükşehir itfaiyesi orman yangınlarında gece gündüz görev yapıyor

Mersin Büyükşehir itfaiyesi orman yangınlarında gece gündüz görev yapıyor

Mersin Büyükşehir itfaiyesi orman yangınlarında gece gündüz görev yapıyor

Mersin Büyükşehir itfaiyesi orman yangınlarında gece gündüz görev yapıyor

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)MERSİN Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Aydıncık, Bozyazı ve Silifke’de başlayan orman yangınlarının ilk anından itibaren söndürülmesi için gece gündüz çalışıyor.
İTFAİYE EKİPLERİ 7/24 SAHADA
Mersin’de 4 gün önce başlayan orman yangını kısa sürede Aydıncık, Bozyazı ve Silifke’nin birçok bölgelerine yayıldı. Havadan ve karadan devam eden yangın söndürme çalışmalarında Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri aralıksız bir şekilde canla başla görev aldı. Yangın bölgesine yakın kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların tahliye edilmesinde de görev alan ekipler, yangının bir an önce sonlandırılması için birçok yerde yangın söndürme çalışmaları yürütüyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi yangına 13 itfaiye aracı ve 17 tankerle müdahale ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra çeşitli ilçelerden yangının sonlandırılması için bölgeye araç ve ekip desteği sunuldu.  Karaman’dan 2, Hatay’dan 3, Niğde’den 3, Ankara’dan 3, Konya’dan 2 itfaiye aracı olmak üzere toplam 13 araçla yangın söndürme çalışmalarına destek sağlanıyor.
KADINLAR HÜZÜNLÜ BAKIŞLARLA SEYRETİ
Hatay itfaiye ekiplerinin destek araçları ile Silifke ilçesi Işıklı Mahallesi Kayabaşı yaylasında çıkan yangını söndürme çalışmaları başarı ile sonuçlandı. Yangın söndürme çalışmalarında yaylada yaşayan bazı vatandaşlar gönüllü olarak destekte bulunurken, yaylanın kadın sakinleri de çalışmanın yapıldığı ormanlık alandan göğe yükselen dumandan hüzünlü gözlerini ayıramadı.


FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber