Geri Dön
TarsusBozdoğan: Halkımızın ihtiyaç ve isteklerine göre proje üretiyoruz

Bozdoğan: Halkımızın ihtiyaç ve isteklerine göre proje üretiyoruz

Bozdoğan: Halkımızın ihtiyaç ve isteklerine göre proje üretiyoruz

Bozdoğan: Halkımızın ihtiyaç ve isteklerine göre proje üretiyoruz

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-MERSİN'in Tarsus ilçesinde Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, yapımları tamamlanarak bayramdan sonra halkın kullanımına sunulacak olan hizmetlerin son durumlarını inceledi.
Başkan Haluk Bozdoğan, ilçenin eğitim, sağlık ve sosyo-kültürel alanda kalkınmasını sağlayacak proje çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla Sarıveli, Meşelik, Çavdarlı ve Sucular Mahalleri'ne gitti.
Projeler üretirken halkın ihtiyaçları doğrultusunda kararlar aldıklarını dile getiren başkan Bozdoğan, "Merkeze uzak mahallerde uzun süredir eksiklikleri hissedilen doktor muayene odaları, misafirhaneler ve muhtarlarımızın halka hizmet verecekleri binalarının yapımları için teknik ekiple birlikte yerinde keşif ve planlama yapıyoruz. Muayene odaları eksikliği nedeniyle, kimi zaman kahve köşelerinde, kimi zaman da uygun olmayan yerlere evlerinden getirdikleri perdeleri gererek muayene olmak zorunda kalan kadınlarımızın bu sorununa çare olmakla birlikte, köy misafirhaneleri ve muhtar odalarının inşası için çalışmalara hız verdik. Bu çalışmalarımızın son aşamasına geldik, kısmet olursa bayramdan sonra bu hizmetleri açarak halkımızın kullanımına sunacağız" dedi.
Çocukları için ilçe kazandıracakları Çocuk Bilim ve Sanat Akademisi inşaatında da incelemede bulanan Başkan Bozdoğan, "Çocuk Bilim ve Sanat Akademisi’nin hayata geçmesiyle birlikte çocuklarımızın bilim, matematik ve fizikle tanışarak, ulusal ve uluslararası düzeyde çağdaşlarıyla eşit bir düzeyde eğitim alması ve eşit olanaklara sahip olmaları için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber