Geri Dön
TarsusTarsus Belediyesi, 17 milyondan vazgeçiyor

Tarsus Belediyesi, 17 milyondan vazgeçiyor

Tarsus Belediyesi, 17 milyondan vazgeçiyor

Tarsus Belediyesi, 17 milyondan vazgeçiyor

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-MERSİN'de, Tarsus Belediyesi, 2022 yılında vatandaşlardan ev katı atık ücreti almayacağını duyuyarak, 17 milyon liradan vazgeçti
Tarsus Belediye Meclisi 2021 yılı 12'inci birleşimin 1'inci oturumunu Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan başkanlığında gerçekleştirdi. Meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Müdürlüklerden ve komisyonlardan gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanması ile devam eden meclis toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Görüşülen maddeler arasında su faturalarına yansıyan evsel katı atık ücretlerinin 2022 yılında alınmamasına yönelik teklif görüşüldü. Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan , "Gerek pandemi gerekse son zamanlarda ekonomik dalgalanmalar ve ardından gelen zamlar halkımızı zora düşürmüştür. Çıkmaza giren halkımızı düşünerek su faturalarından alınıp ilçe belediyelerine ödenen 17 Milyon 230 Bin 36 TL’ye tekamül eden evsel atık ücretini almayacağız" derken teklif, Plan Bütçe ile temizlik, sağlık ve çevre komisyonlarına oy birliğiyle sevk edildi.
Meclisin devamında üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere eğitim desteğinin yayılması konusu görüşüldü bu kapsamda 4 yılık üniversite kazanan öğrencilere 1500 TL, 2 yıllık kazanan öğrencilere ise 750 TL eğitimde desteğinde bulunması oy birliğiyle kabul edildi.

FOTOĞRAFLI 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber