Geri Dön
TarsusTarsus’ta Dünya Süt Günü’nde miniklere yönelik etkinlik

Tarsus’ta Dünya Süt Günü’nde miniklere yönelik etkinlik

Tarsus’ta Dünya Süt Günü’nde miniklere yönelik etkinlik

Tarsus’ta Dünya Süt Günü’nde miniklere yönelik etkinlik

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-TARSUS Belediyesi, kreş hizmeti ve okul öncesi eğitim faaliyetlerini kırsal mahallelere taşıdığı 'Köyüm Uzakta, Öğretmenim Yanımda Projesi'ni bu defa Dünya Süt Günü’nde miniklerle buluşarak gerçekleştirdi.
Sütün küresel bir gıda ürünü olarak önemine dikkat çekmek adına her yıl 1 Haziran'da düzenlenen Dünya Süt Günü nedeni ile Tarsus Belediyesi Taşobası Mahallesi'nde bir etkinlik düzenleyerek konunun önemine vurgu yaptı.
Köyüm Uzakta, Öğretmenim Yanımda Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte okul öncesi eğitim çağında olan ve eğitimden yararlanamayan çocuklar şehir merkezindeki yaşıtları gibi okul öncesi eğitim kurumu atmosferinde, uzmanlar eşliğinde oyunlar oynuyor, eğitici etkinlikler yapıyor. Proje kapsamında Taşobası Mahallesi'ndeki minik kalplere kapsamlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte belediye bünyesinde görev yapan çocuk gelişimi öğretmenleri tarafından çocuklara yönelik eğitici oyunlar düzenlendi, ailelere çocuk gelişimiyle ilgili seminer verildi.
Tarsus Belediyesi Kreş Müdürlüğü, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında kırsal mahallelerdeki çocukların da okul öncesi eğitim olanaklarından faydalanması amaçlanıyor.
Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın çocuklara özel gönderdiği boyama kitapları ve oyuncakların da dağıtıldığı etkinlikte Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından ata tohumu fidanları toprakla buluşturuldu. Ayrıca belediye tarafından üretilen sütler Halk Marketler'den gelen personeller tarafından çocuklara dağıtılarak sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekildi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber