Geri Dön
TarsusTarsus'ta kapanma süreci boyunca sokak hayvanlarına tam destek

Tarsus'ta kapanma süreci boyunca sokak hayvanlarına tam destek

Tarsus'ta kapanma süreci boyunca sokak hayvanlarına tam destek

Tarsus'ta kapanma süreci boyunca sokak hayvanlarına tam destek

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)- TARSUS Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, ilçenin 70 ayrı noktasında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama desteğini artırdı.
Tarsus Belediyesi, koronavirüs salgını süreci boyunca sokak hayvanlarını besleme çalışmalarına ağırlık vermeye devam ediyor. Sokak canlılarına her koşulda mama desteğini sürdüren ekipler, ilçe genelinde de sokak canlılarını yalnız bırakmadı. Veteriner Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçenin birçok noktasında kedi, köpek ve kuşlara belli periyotlarla yiyecek ve su takviyesi yaparak sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını rutin olarak karşılıyor.
Doğada yaşamını sürdüren her canlının yaşam hakkı olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, "Doğadaki bitkilerden, ağaçlardan tutun da sokak canlılarına kadar her canlı bizim için çok değerlidir. Bu anlayışla can odaklı projeler üretiyoruz. Bu doğrultuda sokak canlılarına yönelik yaptığımız çalışmaların başında temel besin ihtiyaçlarını karşılamak var. Bunun yanı sıra uygun barınma sorunlarını da çözmekle kalmayıp sağlık sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için gerekli çalışmaları da yapıyoruz. Bu amaçla tıpkı insanların acil ihtiyaçlarıyla eşdeğer gördüğümüz hayvan ambulanslarını da hizmete sunarak sokaktaki dostlarımızın imdadına yetişiyoruz, onları koruyor ve kolluyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber