Geri Dön
TarsusTarsus'ta zorlu kış sürecinde ihtiyaç sahiplerine yardım eli

Tarsus'ta zorlu kış sürecinde ihtiyaç sahiplerine yardım eli

Tarsus'ta zorlu kış sürecinde ihtiyaç sahiplerine yardım eli

Tarsus'ta zorlu kış sürecinde ihtiyaç sahiplerine yardım eli

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)-MERSİN'in Tarsus ilçesinde belediye ekipleri, yardımları ev ev gezerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
Tarsus Belediyesi, kar yağışının etkili olduğu Dorak ve Böğrüeğri kırsal mahallelerinde çetin kış şartlarında mağduriyet yaşanmaması için ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı gerçekleştirdi. Mahalle muhtarları ile koordine halinde gerçekleştirilen yardımlar ev ev gezerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Zorlu hava koşullarında vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, "Kırsal kesimlerimizde kış şartlarının ağır geçmesinden kaynaklı olarak vatandaşlarımız mağduriyetler yaşamasın diye var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Tüm ekiplerimizle beraber etkili olan kar yağışı sonrası kırsal mahallelerimizde kar küreme ve yol açma çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra Dorak ve Böğrüeğri mahallerimizde ihtiyaç sahibi, 65 yaş üstü ve dezavantajlı vatandaşlarımıza gıda yardımı gerçekleştirdik. Amacımız bu kış aylarında mağdur ailelerin yanında olup sevinçlerine ortak olmak. Belediyemizin imkanlarını gençlerimiz, kadınlarımız, engellilerimiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz" dedi.
Vatandaşlar Tarsus Belediyesi'nin verdiği destek için Başkan Bozdoğan’a teşekkür ederek, "Zor günümüzde, zorlu hava koşullarında bizi hatırlayıp destek oldukları için Allah razı olsun. Tarsus Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’a çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber