Geri Dön

Başkan Yılmaz, çocukları ağırladı

Başkan Yılmaz, çocukları ağırladı

Başkan Yılmaz, çocukları ağırladı

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nde, ilçede eğitim gören çocukları ağırladı.
Öğretmenleriyle birlikte ziyarete katılan çocuklar, kendi elleriyle yazdıkları uluslararası kabul görmüş Çocuk Hakları Bildirgesi'ni Belediye Başkan Yılmaz'a verdi. Bildirgeyi okuyan Başkan Yılmaz, "Çocuklarımız, bugünün yarını, yarının umududur. Çocuklarımızın daima haklı olduğu anlayışını benimsiyor ve kendilerine daha yaşanılabilir bir gelecek sağlamak için çalışıyoruz" dedi.
Başkan Yılmaz, çocuklara bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, "1989 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından dünya genelinde Çocuk Hakları Günü olarak kutlanıyor. Bu anlamlı günün yıl dönümünde ilçemizde eğitim gören kıymetli çocuklarımızı makamımızda ağırladık. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyada tek çocuk bayramını tüm dünya çocuklarına armağan ederek, çocuklara verdiği değeri göstermiştir. Bununla da gururluyuz" diye konuştu.
Çocuklar, ziyaret sırasında Başkan Yılmaz'a istek ve önerilerini de sundu. Başkan Yılmaz da, ilçedeki her çocuğun sanatın ve sporun bir dalıyla ilgilenmesi ve seçtiği dalda en iyi eğitimi alabilmesi adına 15 branşta kurslar açtıklarını söyledi.
Çocuklara, Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle ilçeye yeni bir gençlik merkezi ve spor kompleksi kazandıracaklarını müjdeleyen Başkan Yılmaz; "Çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmesi ve ilerlemesi için belediye olarak her türlü desteği veriyoruz. İleride ayağı yere sağlam basan nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz" diye konuştu.
Günün anısına çocuklara çeşitli hediyeler de veren Başkan Yılmaz; "Çocuklar sizler, bizim geleceğimizsiniz. Size olan güvenimiz tam" diyerek sözlerini tamamladı. 

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber