Geri Dön
ToroslarBaşkan Yılmaz’dan üniversite öğrencilerine sömestir hediyesi

Başkan Yılmaz’dan üniversite öğrencilerine sömestir hediyesi

Başkan Yılmaz’dan üniversite öğrencilerine sömestir hediyesi

Başkan Yılmaz’dan üniversite öğrencilerine sömestir hediyesi

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN'de Toroslar Belediyesi'nin üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla başlattığı eğitim yardımının ilk ödemesi gerçekleştirildi.
Lisans öğrencilerine bin 600 TL, önlisans öğrencilerine 500 TL yardım yapan Toroslar Belediyesi, 2021-2022 eğitim öğretim dönemini kapsayan eğitim yardımının ilk taksidini öğrencilerin banka hesaplarına yatırdı. Anne veya babasından en az biri Toroslar’da ikamet eden ve burs başvurusu koşullarını sağlayan öğrenciler, ilk yıl için ve bir defaya mahsus olmak üzere belediyenin karşılıksız eğitim yardımından faydalanıyor.
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, üniversite öğrencilerine bir nebze olsun destek olmak istediklerini belirterek, "Başvuruları değerlendirip uygun görülen öğrencilerimizin hesaplarına eğitim yardımımızın ilk taksidini yatırdık. Gençlerimiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Eğitim önceliğimiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi eğitim alması için çaba gösteriyoruz. İlçemizde okul öncesi eğitiminden üniversiteye kadar öğrenim gören çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Onların başarısı bizim gururumuz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber