Geri Dön
ToroslarToroslar Belediyesi'nden 15 Temmuz'da bisiklet yarışları

Toroslar Belediyesi'nden 15 Temmuz'da bisiklet yarışları

Toroslar Belediyesi'nden 15 Temmuz'da bisiklet yarışları

Toroslar Belediyesi'nden 15 Temmuz'da bisiklet yarışları

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de, Toroslar Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne özel ödüllü Bisiklet Yarışları düzenliyor. Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte yapılacak yarışlar, halka ve lisanslı sporculara açık olacak.
Yarışlar, 15 Temmuz Perşembe günü saat 09.00'da Halkkent Mahallesi'nde bulunan 1000 Kişilik Spor Salonu ve Bocce Tesisi önündeki parkur alından başlayacak. Yarışlara katılmak isteyenler kayıtlarını, yine aynı gün 15 Temmuz'da saat 08.00'da Bocce Tesisi Bisiklet Odasında yaptırabilecek.
Parkur uzunluğunun, lisanslı sporcular ve halk kategorilerine göre belirlendiği müsabakaların güzergahı; Halkkent Mahallesi Hızır Reis Caddesi'nden başlayarak, 238. Caddeden devam edecek ve Çetin Emeç Caddesi'nde son bulacak. Birincilere kask, ikincilere nabız saati ve üçüncülere km saatinin verileceği ödül töreni ise yarışların ardından 15 Temmuz Perşembe Günü saat 17.00'da Halkkent Mahallesi Bocce Tesisi önünde gerçekleştirilecek.
BAŞKAN YILMAZ: 15 TEMMUZ'DA TOROSLAR'DA BULUŞALIM
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde düzenleyecekleri bisiklet yarışlarına tüm hemşerilerini davet ederek, "15 Temmuz, milletimizin demokrasiye bağlılığının ve her şartta sahip çıkacağının en büyük ispatı, milli birliğimizin ve beraberliğimizin de perçinlendiği bir gündür. Bundan  5 yıl önce, 15 Temmuz 2016 gecesi devletimize ve milletimize karşı yapılan hain darbe girişimi, Türk Milleti'nin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir. Demokrasinin asıl sahibinin halkın olduğu gerçeğini bir kez daha gösteren o destansı geceyi anmak ve şehitlerimizi yad etmek amacıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün yıl dönümünde bisiklet yarışları düzenliyoruz. Yarışlara tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber