Geri Dön
ToroslarToroslar Belediyesi'nin geri dönüşüm seferberliği sürüyor

Toroslar Belediyesi'nin geri dönüşüm seferberliği sürüyor

Toroslar Belediyesi'nin geri dönüşüm seferberliği sürüyor

Toroslar Belediyesi'nin geri dönüşüm seferberliği sürüyor

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de, doğal kaynakların korunması ve sağlıklı bir çevre için Sıfır Atık Projesi'ni ilçe genelinde başarıyla sürdüren Toroslar Belediyesi, tarımda sıfır atık konusunda da önemli adımlar atıyor.
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çevrim içi olarak düzenlenen 'Tarımda Bilinçli İlaç Kullanımı ve Zirai İlaç Atıklarının Geri Dönüşümü İçin Proje Geliştirilmesi" konulu toplantıya katıldı. İlgili kurum temsilcilerinin görüş alışverişlerini ilettiği toplantıda söz alan Başkan Yılmaz, her alanda sürdürülebilir bir tarımsal dönüşümü esas alan çalışmalarla vatandaşın yanında olduklarını söyledi.
Zirai ilaç atıklarından kaynaklanabilecek toprak ve su kirliliğini önlemek amacıyla hazırlanan bu projeyi önemsediklerini ve destek vermeye hazır olduklarını belirten Başkan Yılmaz; "Çevre hassasiyetini artırmak açısından önemli bir proje. Yılda ne kadar tarım ilacı kullanıldığını biliyoruz. Bunların istatistiği var. Bu atıkların bertaraf edilmesi de önem arz ediyor. Köylümüzle, çiftçimizle, vatandaşımızla iletişim kurulması ve bu konuda koordinasyon sağlanması noktasında projeye destek vermeye hazırız. Çevik belediyecilik anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber