Geri Dön

Toroslar, Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü'ne hazır

Toroslar, Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü'ne hazır

Toroslar, Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü'ne hazır

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN'de, Toroslar Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu 25 Ekim Pazar günü Arslanköy'den Yüksekoluk Mahallesi'ne düzenleyeceği 'Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü' ile kutlayacak.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "En büyük eserim" dediği Cumhuriyet'in ilan edilişinin 97'nci yılı Toroslar'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında tenis, bocce ve futbol Turnuvaları düzenleyen belediye, 'Milli Mücadeleden Bugüne' sloganıyla yapacağı Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü'ne tüm Mersinlileri davet etti.
Doğa yürüyüşü; 25 Ekim Pazar günü saat 10.00'da Mersin'de Kuvayi Milliye'nin başladığı yer olan ve Kurtuluş Savaşı'nda destan yazan Arslanköy Yaylası'ndaki Durnaz Çeşmesinden başlayacak. 10 kilometrelik parkurda gerçekleşecek doğa yürüyüşü, Yüksekoluk Mahallesi'nde bulunan Yarıkpınar mevkiisinde son bulacak. Doğaseverlerin yanı sıra dernek ve sivil toplum kuruluşlarının da yer alacağı yürüyüş, pandemi kuralları dikkate alınarak gerçekleşecek.
Toroslar Belediyesi, yürüyüş için saat 08.00'de Toroslar Belediyesi hizmet binası önü, Toroslar Kaymakamlığı önü ve eski Devlet Hastanesi karşısından ücretsiz servis imkanı da sağlayacak.
Cumhuriyet Bayramı coşkusunu vatandaşlarla birlikte yaşamak istediklerini belirten  Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; "Bu heyecanımıza ortak olmak isteyen herkesi Yürüyüşümüze bekliyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister' sözünden ve spora verdiği önemden yola çıkarak doğa yürüyüşü düzenledik. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber