Geri Dön

Toroslar'da 'kontrollü' meclis toplantısı

Toroslar'da 'kontrollü' meclis toplantısı

Toroslar'da 'kontrollü' meclis toplantısı

MERSİN, (DHA)- MERSİN’de koronavirüs tedbirleri kapsamında 3 aydır ara verilen Toroslar Belediye Meclisi, normalleşme sürecinin ardından ilk meclis toplantısını yapılırken meclis üyelerinin oturma planı da sosyal mesafe kuralına göre düzenlendi.
Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen meclis toplantısı öncesinde meclis üyeleri ve katılımcıların ateşleri ölçülerek salona alınırken, salondaki oturma planı da sosyal mesafe kuralına göre düzenlendi. Pandemi sürecini Türkiye’nin başarıyla atlattığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, "Toroslar Belediyesi olarak koordineli iyi bir çalışma düzeninde ilçemizdeki kamu kurumlarımızla tam bir uyum içerisinde çalıştık. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yanlarında olduk.  Bu konuda gayret gösteren tüm personelimize yeniden teşekkür ediyorum. Bu süreçte benim en önemsediğimiz şey millet olarak ortaya çıkan özgüven. Önümüzdeki dönemde Türkiye'nin küresel seviyede alacağı rol çok farklı olacak. Bu süreci hep beraber yaşayacağız. İnşallah daha güzel günlere kavuşacağız" dedi.
Toplantıda Nisan 2021 tarihine kadar görev yapacak, encümen üyeliği ve komisyonların seçimi de yapıldı. Encümen üyeliğine; Serpil Mersin, Ahmet Kılıç ve Mehmet Koç seçildi.
Toroslar Belediyesi tarafından hazırlanıp başvurusu yapılarak Japonya Büyükelçiliği'nin 2020 yılında açmış olduğu Yerel Projelere Hibe Programı'na sunulan 'Toroslar Engelsiz Yaşam Eğitim Merkezi (TEYEM) Projesi', Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi'nin 2020 yılında açmış olduğu Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler için İşgücü Piyasası Destek Programı'na sunulan 'Genç İstihdamına Dijital Dokunuşlar Projesi’, Çukurova Kalkınma Ajansı'nın 2020 yılında açmış olduğu Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı'na (SOGEP 2020) sunulan 'Toroslar Mesleki Eğitim, İstihdam ve Kariyer Merkezi Projesi’, ‘Toroslar Tasarım-Beceri ve Gelişim Kampüsü Projesi’ ve ‘Bana STEM Et Eğitim Otobüsü Projesi’ ilgili tüm iş ve işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanı Yılmaz'a veya görevlendireceği personele yetki verilmesine ilişkin teklif görüşülerek, kabul edildi.
Toroslar İlçesi, Arpaçsakarlar Mahallesi ve Çevresi 412 hektar alanda 1/1000 ölçekli İlave ve Revizyon Uygulama İmar Planı ile Mersin ili, Toroslar ilçesi, Arpaçsakarlar Mahallesi, Yalınayak Deresi ile Serbest Bölge Otoban Bağlantı Yolu arasındaki yaklaşık 165 hektar alanda yapılacak olan ikinci etap 1/1000 ölçekli İlave ve Revizyon Uygulama İmar Planları görüşülerek, kabul edildi.
Yeni İmar Planlarının hayırlı olmasını dileyen BaşkanYılmaz; "Amacımız, yapılacak yatırımlar ile bölgemizin cazip bir merkez haline gelmesidir. İstihdam için iş yeri, iş yeri için yatırım, yatırım için yatırımcı ve uygun irade lazım. Bizde de bu irade var. Toroslar, yatırım yapmak için doğru yer. Yeni Uygulama İmar Planları'nın da bu mecliste çıkması için süreci hızlı yürüttük. Komisyonlardan raporlar oy birliğiyle çıktı. Bu son derece sevindirici. Kıymetli meclis üyelerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.
Toroslar Belediyesi sınırları içerisinde muhtelif mahallelerde yer alan parklara isim verilmesine ilişkin Gençlik ve Spor Komisyonu ile Eğitim, Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonunun ortak raporu da görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
"Şehitlerimize ve ailelerine olan vefa borcumuzu bir nebze olsa ödemeye çalışıyoruz" diyen Başkan Yılmaz, ilçe sınırları içerisindeki 10 parkta şehitlerin isimlerini yaşatacaklarını söyledi.

FOTOĞRAFLI

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber