Geri Dön
ToroslarToroslar'dan kent turizmine ve sanata büyük destek

Toroslar'dan kent turizmine ve sanata büyük destek

Toroslar'dan kent turizmine ve sanata büyük destek

Toroslar'dan kent turizmine ve sanata büyük destek

MERSİN, (DHA)-MERSİN'de Toroslar Belediyesi 11 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 19'üncü Mersin Uluslararası Müzik Festivali'ne 150 bin TL maddi destek sağlayacak.
Toroslar Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı'nı Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı toplantının açılışında bir konuşma yapan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, yaklaşık 25 gündür yoğun bakımda tedavi gören Belediye Meclis Üyesi Mehmet Bulut'a acil şifalar diledi.
19'üncü Mersin Uluslararası Müzik Festivali için Toroslar Belediyesi bütçesinden 150 bin TL maddi destek sağlanmasına ilişkin teklif görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Müzik festivalinin, kenti ulusal ve uluslararası alanda tanıtan önemli bir organizasyon olduğunu belirten Başkan Yılmaz, "Bu festival, Mersin'e mal olmuş bir organizasyondur. Geçtiğimiz yıl pandemi şartları nedeniyle yapılamamıştı. Bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilecek. Festivale dünyaca ünlü sanatçı ve müzisyenler katılacak. Toroslar Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da destek sağlıyoruz. Festival kapsamında Toroslarımızda da bir etkinlik düzenlenecek. Mersinimize değer katan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
"HEDEFİMİZ, MERSİN'DE TURİZM POTANSİYELİNİ DAHA DA CANLANDIRMAK"
Kültür ve Turizm Bakanlığınca Mersin ili dahilinde ilan edilen turizm merkezlerinin yatırıma açılmasına öncülük etmek, bölgede turizmi çeşitlendirmek ve gelişimi için öncü olmak amacıyla Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO) girişimleriyle Mersin Turizm ve Yatırım Anonim Şirketi unvanıyla kurulacak olan şirkete, Toroslar Belediyesi'nin ortak olması konusunda Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'a yetki verilmesine ilişkin teklif de görüşülerek, Plan ve Bütçe Komisyonu'na havalesi oy birliğiyle kabul edildi..
Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği’nin (METAB) başkanı da olan Başkan Yılmaz, kentte turizmin gelişmesi için Mersin'deki yatırımcıların, kurum ve kuruluşlarında bu sürecin içinde olmasını önemsediklerini belirterek, "Mersinimizde önemli turizm bölgeleri var. METAB olarak da bu bölgelerin imar planı süreçlerini takip ediyoruz. Mersin Valiliğimizin himayesinde, MTSO'nun koordinasyonunda bu bölgelere yatırım yapılması konusunda bir girişim var. Mersin'deki yatırımcılarımızın bir araya gelerek yatırım yapmaları düşüncesiyle bir dizi çalışma ve toplantı yapıldı. Bu çalışmalara diğer belediye başkanlarımızla birlikte biz de katıldık. Turizmin gelişmesi için kentimize dışarıdan yatırımcının gelmesini istiyor ve destekliyoruz. Mersin'deki yatırımcıların, kurum ve kuruluşların da bu sürecin içinde olması gerekiyor" diye konuştu.
"YENİ İMAR PLANLARI TOROSLAR'I GELECEĞE TAŞIYACAK"
Toroslar ilçesi; 3. Etap, 4. Etap, Kuzey Kent Girişi 5. Etap, 8. Etap ve 9. Etap 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı'na ilişkin tüm komisyonların ortak raporu da görüşülerek,  komisyonlara bir ay ek süre verilmesine oy birliğiyle kabul edildi. Yeni imar planlarının Toroslar'ı geleceğe taşıyacak güzel bir çalışma olduğunu kaydederek; "Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 binlik planların tamamlanmasını bekliyoruz. 1., 6. ve 7. etapları gönderdik" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber