Geri Dön
YenişehirYenişehir’de sanat, müzik ve hareket dolu festival

Yenişehir’de sanat, müzik ve hareket dolu festival

Yenişehir’de sanat, müzik ve hareket dolu festival

Yenişehir’de sanat, müzik ve hareket dolu festival

MERSİN, (DHA)- YENİŞEHİR Belediyesi ile Rotary Kulübü'nün düzenlediği Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali, Mersinliler'e unutulmaz bir gün yaşattı.

Yenişehir Belediyesi ile Rotary Kulübü'nün düzenlediği Mersin Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali, pandemi nedeniyle verilen 1 yıllık aranın ardından yeniden Mersinliler'le buluştu. Bu yıl üçüncüsü yapılan festivalin açılış töreni, önceki yıllarda olduğu gibi karnaval havasında gerçekleşti.
Festival için Kushimoto Sokağı bir günlüğüne araç trafiğine kapatıldı. Bir gece önceden hummalı bir çalışma yürüten ekipler sokağı festivale hazırladı. Sabahın erken saatlerinde sokağa gelen konuk sanatçılar ve Mersinliler karnavala hazır bir sokak manzarasıyla karşılaştı. Mersin, İstanbul, Ankara ve İzmir’den sanatçıların şarkılarıyla, türküleriyle, performanslarıyla renklendirdiği festival alanında ressamlar, heykeltıraşlar stant açtı, grafiti sanatçıları yeteneklerini sergiledi. Festival alanında sanatçıların canlı heykel performansları ve jonglör gösterileri ilgi gördü. Festival alanının girişinde katılımcıları karşılayan klasik otomobiller de otomobil tutkunlarının ilgi odağı oldu. Festival için hazırlanan stantların bir kısmında da yeme içme, yöresel ürünler, eğitim, turizm ve otelcilik sektörlerinden katılımcılar yer aldı.
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, pandemi nedeniyle bir yıl ara verilen Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali'ni bu yıl da Mersin Rotary Kulübü ile birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi. Festivalde emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Özyiğit, “Göreve geldiğimizde birinci ilkemiz hareketti. Yönetim anlayışımızda hareketi ön plana aldık. Onun için festivaller, sanatsal, sportif faaliyetler gerçekleştireceğimizi söylemiştik. Şu anda sokak sanatçıları festivali yapıyoruz. Dünyanın büyük kentlerinde, sosyal yaşamı gelişmiş kentlerinde bu sanatçılar sıklıkla görülür ve insanlar bu sanatçıları dinlemekten büyük keyif alır. Bugün Kushimoto Sokağına gelip bu etkinliği izleyen vatandaşlarımızın o canlılığı, keyfi alacaklarını düşünüyorum. Böylelikle kentimizi daha yaşanılır, daha sosyal bir kent haline getirmeye çalışıyoruz. Halkımızın katkısıyla Rotary Kulüpleri'nin emeği ile bu konuda daha iyi kademelere geleceğimizi biliyorum” dedi. 
YENİ TÜRKÜ’DEN UNUTULMAZ KONSER
Festival akşam saatlerinde fener alayı ve kortej geçişi ile sona erdi. Vatandaşlar daha sonra Grup Yeni Türkü konseri için Barış Meydanı'nda bir araya geldi. Dinleyicilere unutulmaz ve müzik dolu bir gece yaşatan Yeni Türkü, türkülerini Yenişehirliler için seslendirdi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber