Geri Dön
Muğla“FETHİYE LEZZETİ PROJESİNE” 2015 YILINDA’ DA DEVAM EDİLECEK…

“FETHİYE LEZZETİ PROJESİNE” 2015 YILINDA’ DA DEVAM EDİLECEK…

“FETHİYE LEZZETİ PROJESİNE”  2015 YILINDA’ DA DEVAM EDİLECEK…

Bu sezon 4. yılını tamamlayan Fethiye Lezzeti projesine katılarak destek olan otellere ve turizm tesislerine törenle teşekkür plaketi verildi. 4 yıldır faaliyette olan projeye bu sene 9 turizm konaklama tesisi daha katılırken projenin 16 turizm konaklama tesisi tarafından desteklendiği belirtildi.
“Turizm ve Tarım” işbirliğiyle faaliyet gösteren, yıllar geçtikçe büyüyen Fethiye Lezzeti projesinin 2014 yılı sertifika töreni ve yeni proje tanıtım toplantısı Yacht Butik Otelde gerçekleşti. İngiliz Seyahat Vakfı (The Travel Fopundation) tarafından düzenlenen sertifika töreni ve yeni proje tanıtım toplantısına Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık da katıldı.
Sertifika töreni öncesinde Fethiye Lezzeti ile ilgili bir sine-vizyon gösterimi sunuldu. Daha sonra Fethiye Lezzeti projesi sorumlusu Mehmet Şemsettin Toprak ile Vicky Erdoğan ve projenin ana sponsoru İngiliz Seyahat Vakfı (The Travel Fopundation) Türkiye sorumlusu yöneticilerinden Naomi Mc Clure bir konuşma yaptı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Fethiye Lezzeti projesi sorumlusu Mehmet Şemsettin Toprak “Her yıl giderek artan projemiz 4 yılını doldurduktan sonra sonlandırılması planlanmıştı fakat en az bir yıl olmak üzere projeye olumlu bakan İngiliz Seyahat Vakfı (The Travel Fopundation) 2015 yılına kadar projeyi yürütme kararı aldı. Bu günkü toplantımızın iki ana amacı vardır. Birinci amacı Fethiye Lezzeti ile ilgili gelişmeleri paylaşmak ve bilgi alışverişinde bulunmak. İkincisi ise yeni projemizi sizlerle paylaşmaktır” dedi.
Fethiye Lezzeti projesi 2014 yılı sertifika töreni ve yeni proje tanıtım toplantısında konuşma yapan Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ise “Fethiye’nin yöneticisi olarak içinde Fethiye adı geçen tüm faydalı projelerde varız. Fethiye Lezzeti projesi tarım ve turizm işbirliği nedeniyle ekonomik açıdan fayda sağlaması yanında Fethiye’nin tanıtımına da güzel bir katkı sağlamaktadır. Bu projeyi önemsememin diğer bir sebebi de her zaman sunulan hizmetin markalaştırılmasını ifade ediyoruz ve bölge insanına ne kazandırdığı da önemli olmaktadır. Fethiye lezzeti bu anlamda bölgede üretilen ürünlerin tüketicinin buluşmasında katkı sağladığı bir projedir. Gelen turistin merak ettiği ürünlerdir. Ülke ekonomisine de katkı sağlayan bir projedir ve projeye devam edilmesi ise çok olumlu bir düşünce olmaktadır. Ben projeyi yürüten yerli ve yabancı tüm arkadaşlar ile projeye katılan tüm turizm kuruluşlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber