Geri Dön
MarmarisMarmaris'te bayramda 3 bin ton çöp toplandı

Marmaris'te bayramda 3 bin ton çöp toplandı

Marmaris'te bayramda 3 bin ton çöp toplandı

Marmaris'te bayramda 3 bin ton çöp toplandı

MARMARİS Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kurban bayramı tatili boyunca ilçe merkezi başta olmak üzere mesire alanları, plajlar, koylar, seyir tepeleri gibi alanları temizledi. Ekiplerin çalışması sonrası yaklaşık 3 bin ton çöp toplandı.

Marmaris'e 9 günlük kurban bayramı tatilinde yaklaşık 200 bin araç giriş yaptı. Bayramda yaşanan yoğunluk nedeniyle, belediyeye bağlı birçok birimde personellerin izinleri kaldırılırken, ekipler olası sorunlara anında müdahale etti. Bu kapsamda,  temizlik işleri ekipleri de kurban bayramı tatili boyunca aralıksız çalıştı. 240 kişilik ekip başta ilçe merkezi olmak üzere halk plajları, ilçe merkezi ve kırsal mahalleler ile belediyenin sorumluluk alanında olmayan yol kenarları, mesire alanları, koylar, seyir tepeleri gibi alanlarda çöp topladı. İlçe genelinde günlük 300 tona yakın çöp toplayan temizlik ekipleri 15 Temmuz'dan itibaren 10 günlük süreçte yaklaşık 3 bin ton çöp topladı. Belediye ekipleri ayrıca bayram boyunca 150 ton kağıt ambalaj atığı topladı.

OKTAY'DAN EMEKÇİLERE TEŞEKKÜR

Belediye ekiplerinin bayram boyunca büyük bir özveriyle çalıştığını söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “9 günlük bayram tatili süresince nüfusu 5 kat artan ilçemizde tüm ekiplerimizle 7/24 sahadaydık. Çetibeli'nden Bozburun'a kadar ilçemizin her mahallesinde yaşanan olumsuzluklara anında müdahale etmek için büyük gayret gösterdik. Ama maalesef bazı tatilcilerin duyarsız davranışları nedeniyle istenmeyen görüntüler oluştu. 9 gün boyunca ilçenin her noktasını hatta kendi yetki alanımızda olmayan yerleri de temizledik. Ben bir kez daha izinlerinden feragat ederek 9 gün boyunca olağanüstü bir çabayla Marmaris'e en iyi hizmeti veren tüm emekçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Dünyanın incisi Marmarisimize hak ettiği değeri veren tüm vatandaşlarımızı da saygıyla selamlıyorum" dedi.

Muğla, MARMARİS (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber