Geri Dön
Muğla'Pandemi-Covid 19' konulu uluslararası karikatür yarışmasına büyük ilgi

'Pandemi-Covid 19' konulu uluslararası karikatür yarışmasına büyük ilgi

'Pandemi-Covid 19' konulu uluslararası karikatür yarışmasına büyük ilgi

'Pandemi-Covid 19' konulu uluslararası karikatür yarışmasına büyük ilgi

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yılki konusu 'Pandemi-Covid 19' olarak belirlenen uluslararası karikatür yarışmasına 58 ülkeden 665 eser sahibi, 2 bin 245 adet karikatürle başvuruda bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen uluslararası karikatür yarışmasına, dünyanın değişik ülkelerinden yoğun katılım sağlandı. Uluslararası Karikatür yarışmasının bu yıl teması dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan 'Pandemi- Covid-19' olarak belirlendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen uluslararası karikatür yarışmasına 58 ülken 665 eser sahibi 2 bin 245 adet karikatürle başvuruda bulundu. Türkiye'nin yanı sıra ABD, Çin, İtalya, İspanya, İngiltere, İran, Japonya ve Fransa gibi ülkelerden katılım sağlandı. Türkiye'den 234 başvuru sahibi, yarışmaya 1'er eserle katıldı.

'Seçici kurulunda ünlü karikatürcüler Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Şevket Yalaz, Sait Munzur, Abdülkadir Uslu, Mehmet Selçuk ile mizah yazarı Savaş Ünlü ve Büyükşehir Belediyesi temsilcisinin bulunduğu yarışmada, jürinin önümüzdeki günlerde toplanarak dereceye giren eserleri belirleyeceği bildirildi.

MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber