Geri Dön
MerkezTek gözlü çadır evde yaşıyorlar

Tek gözlü çadır evde yaşıyorlar

Tek gözlü çadır evde yaşıyorlar

Tek gözlü çadır evde yaşıyorlar

Muhammed Sami MARAL/MUŞ, (DHA) -MUŞLU Argün ailesi, barındıkları harabe evin yıkılması sonucu kalacak yer bulamayınca yaptıkları tek göz çadırda yaşamaya başladı. 2 kızlarıyla sığındıkları çadır evde yaşam mücadelesi veren Argün çiftinin en büyük isteği başlarını sokacak bir evlerinin olması. 
    Zafer Mahallesinde kiracı olarak oturdukları evin yıkılması sonucu Ayşenur-Mehmetcan Argün çifti 2 çocuklarıyla ortada kaldı. Anne Ayşenur Argün'ün (37) guatr ve yüksek tansiyon hastası olduğu ailede beynindeki kist sebebiyle sık sık bayıldığı için iş bulmakta zorlanan baba Mehmet Argün (45) kızları Havvanur (7), Hiranur (6) kendilerine çadırdan bir ev yaparak içerisine yerleşti. Argün ailesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan 3 ayda bir ödenen 350 TL ile yaşam mücadelesi veriyor. Tuvalet ve banyosu olmayan tek göz çadırda kalan aile yaklaşan kış mevsimi öncesi başlarını sokacakları bir eve çıkmayı istiyor. 
    Okula gitmek istediğini söyleyen Hiranur, hayırseverlerin yardımlarını beklediklerini söyledi. Hiranur, tek gözlü çadır evde üşüdüklerini güzel bir evde yaşamayı istediğini ifade etti. İki kızını da okutmayı istediğini belirten anne Ayşenur Argün, "Çocuklarıma çok üzülüyorum. Onların okumasını istiyorum. Bu çadırın içerisinden çıkmak istiyorum. Bir evimizin olmasını istiyorum. Çadırda çok üşüyoruz, dayanamıyoruz. Çocuklarım hasta, onlar için çok üzülüyorum" dedi. 
    Kirada oturdukları evin yıkılması sebebiyle sokakta kaldıklarını anlatan baba Mehmetcan Argün, "Boş arazide çadırdan tek gözlü ev yaptım. Çocuklarım ve eşimle beraber çadırda yaşıyoruz. Hava çok soğuk, eşim, kızım ve ben hastayız. Allah rızası için biran önce bize yardım edilsin. Havalar iyice soğudu, çadır içerisinde artık dayanamıyoruz. Bir evimin olmasını istiyorum. Biran önce çocuklarımın okula gitmesini istiyorum. Devlet yetkililerimiz ile hayırsever vatandaşlarımız, biran önce bir yardım eli uzatsınlar. Bizlerde bu çadırdan kurtulalım" diye konuştu.
    Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan 3 ayda bir aldıkları 350 TL ile yaşamaya çalıştıklarını kaydeden Argün, şunları söyledi:
    "Günlerce boğazımızdan sıcak yemek geçmedi. Komşular gelip bizlere yemek veriyor. Çadır içerisinde yaşamak olmuyor. Banyo ve tuvalet yok. Zor durumdayız. Geceleri hava çok soğuk oluyor. Bu soğukta çadır içerisinde dayanamıyoruz. Allah rızası için bir yardım istiyorum."

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber