Geri Dön
MuşRESFEBE YARIŞAMASI İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

RESFEBE YARIŞAMASI İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

RESFEBE YARIŞAMASI İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Muş’un Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Resfebe yarışması öncesi okullardaki rehber öğretmenler bilgilendirildi.
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda, Şube Müdürü Yalçın Tunçel başkanlığında oluşturulan yarışma komisyonu üyeleri psikolojik danışman Fuat Aydoğdu, Meryem Canlı ve Ayhan Aydın, rehber öğretmenlere yarışma hakkında bilgiler verdiler. Yapılan toplantı ile bilgilendirilen rehber öğretmenlerinden, okullarında bu yarışmayı öğrencilerine uygulamalarını istenerek, tüm düzeylerde yapılacak olan çalışmaların yarışmanın ikinci etabında Resfebe resim sergisinde sergileneceği belirtildi.
Resfebe hakkında bilgi veren Bulanık Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın Tunçel, özellikle son bir kaç yıldır Resfebe’ye ilginin arttığını söyleyerek, Resfebe’nin zeka oyunları arasında yükselen bir yıldız olduğuna dikkat çekti. Tunçel, "Resfebe; resim ve alfabe kelimesinden türerken, resimler ve harfleri farklı şekillerde kullanarak bir kelimeyi veya cümleyi buldurmaya dayanan bir akıl oyunu türü olarak karşımıza çıkıyor. Bu akıl oyununu güncel adı resim ve alfabe kelimelerinin birleşiminden türetilmiştir. Dikkat ve konsantrasyonu geliştirmesi, kavramları ilişkilendirme becerisi kazandırması gibi eğitimin basamaklarında büyük katkı sağladığından çocuklar için oldukça eğiticidir. Yarışmalar sonunda ödüle layık görülen eserler belirlenerek ödül sahibi öğrencilerimize çeşitli hediyeler verilecektir" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber