Geri Dön
NiğdeKEDİ VE KÖPEK AMELİYATLARI SONRASI İÇİN BULUŞ

KEDİ VE KÖPEK AMELİYATLARI SONRASI İÇİN BULUŞ

KEDİ VE KÖPEK AMELİYATLARI SONRASI İÇİN BULUŞ

Niğde’nin Bor ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Güven Veteriner Kurucu ve İşletmecisi tecrübeli Veteriner Hekim Emirhan Yaramancı hayvan tıbbı için bir buluşa imza attı.
Bor merkez, belde ve köylerinde bir çok başarılı hayvan sağlığı operasyonuna imza atan Tecrübeli Veteriner Hekim Emirhan Yaramancı, “Özellikle kedi ve köpekler küçük yada büyük yaralanmaları sonrası gerçekleştirdiğimiz operasyonlar sonrası yaralı bölgenin kaşınması ya da iç güdüsel olarak yalamalarıyla birlikte yara tekrar açılmakta, kanamaktaydı. Yahut yine kedi ve köpeklerde kırık ve çıkıklarda yaptığımız alçı hayvanın hareket kabiliyetini kısıtlamakta ve hayvanın ters hareketlerle tekrar sakatlanmasına yol açmaktaydı. Hayvanlara ya akçı ya da Elizabeth Yaka isimli ürünü kullanabilmekteydik.
Üzerinde araştırmaları ve çalışmalarımızı yoğunlaştırarak 'Ameliyat Sonrası Elbise' tasarladık ve prototipini (numune) hazırlattık, çeşitli testler sonrası ürünün basit-fonksiyonel ve kullanılabilir olduğunu görerek süratli bir biçimde patent başvurusunda bulunduk kısa süre sonra ürünümüz patentli hale gelecek” dedi.
Yaramancı, “Kediler için farklı, köpekler için ayrı üretilen ürünün, sadece pati için olan tipi de tasarlanmış. Hayvanın üzerinde iken ek müdahale gerektiğinde de pratik şekilde kesi açılarak gerekli tedaviyi uygulayabilmekteyiz. Winpet ismini verdiğimiz ürünü yurt içi ve yurtdışı piyasalarında tanıtarak talebe göre seri üretimini planlamaktayız. Bu bağlamda ilk tanıtım atağı olarak, kısa süre önce Show Tv’de yayınlanmakta olan Bir Fikrin mi Var? İsimli Televizyon Programına başvurduk. Davet aldık ve çeyrek finalde yarışarak ürünü ekranda tanıtma fırsatını da elde edeceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber