Merkez Avrupa 2'inci olan boksör Emine, Niğde’de coşkuyla karşılandı

Avrupa 2'inci olan boksör Emine, Niğde’de coşkuyla karşılandı

17.04.2024 - 09:38 | Son Güncellenme:

Avrupa 2'inci olan boksör Emine, Niğde’de coşkuyla karşılandı

Avrupa 2inci olan boksör Emine, Niğde’de coşkuyla karşılandı

Adnan ÇELEBİ/ NİĞDE, (DHA)- HIRVATİSTAN'da gerçekleşen Gençler Avrupa Boks Şampiyonası'nda Avrupa 2'inci olan milli sporcu Emine Kılınç, memleketi Niğde'de coşkuyla karşılandı.

Hırvatistan’da gerçekleştirilen Gençler Avrupa Boks Şampiyonası’nda 50 kiloda ay yıldızlı forma ile mücadele eden milli sporcu Emine Kılınç, çeyrek finalde Bulgar rakibini, yarı finalde ise Sırbistanlı rakibini yenerek finalde İngiliz rakibiyle mücadele etti. Rakibine yenilerek Avrupa 2'incisi olan Kılınç, Niğde Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde coşkuyla karşılandı. Kılınç’ı, antrenörü ve ailesini tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü, ”Daha önce iki kez Türkiye şampiyonu olan Emine Kılınç ülkemizi ve ilimizi en güzel şekilde temsil ederek Avrupa 2'incisi oldu. İnşallah bu başarısı daha da artarak devam edecek. Kendisini tebrik ediyorum’’ dedi.

Hedefinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu söyleyen milli sporcu Kılınç yaptığı açıklamada mutluluğunu dile getirdi.

Kılınç, ”Zorlu bir yarıştı, ben elimden gelen her şeyi yaptım. Abdurrahman hocam sayesinde Avrupa ikinciliği oldu. Şampiyonluk istiyordum ama nasipte bu varmış. Dünya şampiyonası var önümde, daha iyi çalışacağız‘’ diye konuştu.

Milli sporcunun annesi Fatma Erdoğan ise ”Bize bu sevinci yaşattığı için çok gururluyuz. Daha çok genç, ileride çok başarılı günleri olacak. İnanıyorum ve çok güveniyorum. Hocalarının da desteğiyle daha çok güzel günlere geleceğine inanıyoruz" dedi. Antrenörü Abdurrahman Özben milli sporcunun sakatlık yaşadığını buna rağmen güzel mücadele ettiğini belirterek diğer şampiyonalara çok daha sıkı hazırlanacaklarını söyledi. (DHA)

FOTOĞRAFLI