Merkez Başkan Özdemir, mazbatasını aldı

Başkan Özdemir, mazbatasını aldı

05.04.2024 - 17:08 | Son Güncellenme:

Başkan Özdemir, mazbatasını aldı

Başkan Özdemir, mazbatasını aldı

Adnan ÇELEBİ/NİĞDE,(DHA)- 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yeniden AK Parti'den Niğde Belediye Başkanı seçilen Emrah Özdemir, mazbatasını aldı.

Niğde Adalet Sarayı'nda İlçe Seçim Kurulu Hakimi Sümeyye Aksoy'dan mazbatasını alan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Ömer Halisdemir Meydanı'nda Niğdelilere seslendi. Başkan Özdemir, "Böyle şerefli bir görevi bana yapma fırsatı verdikleri için tüm Niğdeli hemşerilerime teşekkür ederim. Sadece kendi partimize oy vermiş seçmenler değil, diğer siyasi partilere de gönül vermiş olan seçmenlerimizin vatandaşlarımızın oylarını aldığımızın farkındayız. İnşallah biz de adaletli ve adil bir şekilde belediye başkanlığı yapacağız. Her şeyden öte yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Geçtiğimiz 5 yıl zordu. 4 Nisan 2019 yılında göreve başladığımızdan itibaren gerçekten geceli gündüzlü çalıştık. Bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

'40 YILDIR KONUŞULUP YAPILAMAYAN İŞLERİ YAPIYORUZ'

Niğde’ye daha çok yapacak işlerinin olduğunu belirten Başkan Özdemir, "5 yıl da gerçekten büyük işlere imza attık. Biz hiçbir zaman bahane üretmedik. Son 40 yılda konuşulup gerçekleştirilemeyen işleri gerçekleştirmeye çalıştık. Başta Niğde Kalesi'ndeki dönüşüm gibi. Kaleye başladık ve devam ediyoruz. Eski sanayi sitesindeki dönüşümde, son 40 yıldır konuşulup yapılamayan bir işti o projemizde devam ediyor. 40 yıldır konulup yapılamayan ve bizlerin başlattığı bu iki projeyi de bitirmek bizlere nasip olacak. Uzun yıllarca konuşulup yapılamayan arıtmayı da yapmak bizlere nasip oldu. Geçtiğimiz 5 yılda Niğde’mize hayal olan projelere imza attık" diye konuştu.

'BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI DEĞİŞTİRDİK'

Niğde’ye farklı bir belediyecilik vizyonu kazandırdıklarını belirten Başkan Özdemir, "2019 yılına kadar belediye denildiğinde asfalt atar, alt yapı yapar ve kaldırım yapar tarzında bir anlayış vardı. 2019 yılından sonra çok şey değişti. Artık kütüphaneler açan bir belediye var. Hem de öyle bir kütüphane ki Türkiye’deki en güzel kütüphaneler. Nerdeyse 100 yıldır boş duran kiliseyi Niğde Belediyesi olarak bir bilim yuvası haline getirdik. Artık farklı bir belediyecilik yapıyoruz, farklı bir anlayışımız var. İlimiz merkezine 30 kilometre uzaklıkta Konaklı Kasabası'nda Organize Sanayi yapan, yüzde 58 hisse sahibi olan öncü kuruluş Niğde Belediyesi. Organize Sanayi inşa eden, kültür merkezleri, kütüphaneler yapan bir Niğde Belediyesi var" ifadelerini kullandı.

'SİYASET HALKA HİZMETTİR'

Önümüzdeki 5 yılda yatırımlarla dolu bir Niğde’yi görüleceğini ifade eden Başkan Özdemir, sözlerini şöyle tamamladı: "31 Mart seçimlerinde halkımızın ve vatandaşlarımızın teveccühüyle yeniden Niğde Belediye Başkanlığı'nı kazandık ve bugün mazbatamızı aldık. Biz Niğde’nin geleceğini inşa ediyoruz. Artık Niğde’de siyaset farklı olsun istiyoruz. Siyaset halka hizmettir, bugüne kadar yapılmamış yatırımları yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Çalıştık ve çok daha çalışacağız. Biz çocuklarımız için gençlerimiz için bir mazbata aldık ve siyaseti de çocuklarımıza gençlerimize olması gerektiği gibi miras bırakacağız." (DHA)

FOTOĞRAFLI

Yazarlar